Obecnie Materiał dźwiękowy stał się bardzo istotny w obszarze _var2. Jego znaczenie przekroczyło granice i przyciągnęło uwagę ekspertów w tej dziedzinie, a także ogółu społeczeństwa. Materiał dźwiękowy był przedmiotem licznych badań i badań mających na celu zrozumienie jego wpływu na _var3 i jego wpływ na _var4. W tym artykule zbadamy różne aspekty związane z Materiał dźwiękowy, od jego pochodzenia i ewolucji, po jego implikacje dla dzisiejszego społeczeństwa. Dodatkowo przeanalizujemy jego znaczenie w kontekście _var5 i jego przyszłą projekcję.
Materiał dźwiękowy − zbiór wszystkich dźwięków, jakimi posługuje się muzyka.
Oktawa subkontra (nr 1). Dźwięki oznaczane są wielkimi literami z podwójnym podkreśleniem albo z dwójką arabską w dolnym indeksie. Jest to najniższa oktawa. Fortepian zawiera tylko trzy dźwięki z niej. Jedynie duże organy (mające 32' głos) mogą wydobyć niższe dźwięki (całą oktawę).
Oktawa kontra (nr 2). Dźwięki oznaczane są wielkimi literami z pojedynczym podkreśleniem albo z jedynką arabską w dolnym indeksie.
Oktawa wielka (nr 3). Dźwięki oznaczane są wielkimi literami.
Oktawa mała (nr 4). Dźwięki oznaczane są małymi literami. Niekiedy dodaje się zero w górnym indeksie.
Oktawa razkreślna (nr 5). Dźwięki oznaczane są małymi literami z jedynką arabską w górnym indeksie.
Oktawa dwukreślna (nr 6). Dźwięki oznaczane są małymi literami z dwójką arabską w górnym indeksie.
Oktawa trzykreślna (nr 7). Dźwięki oznaczane są małymi literami z trójką arabską w górnym indeksie.
Oktawa czterokreślna (nr 8). Dźwięki oznaczane są małymi literami z czwórką arabską w górnym indeksie.
Oktawa pięciokreślna (nr 9). Dźwięki oznaczane są małymi literami z piątką arabską w górnym indeksie. Jest to najwyższa oktawa, z której fortepian zawiera tylko jeden dźwięk. Wyższe dźwięki mogą wydobyć organy.