Mayday w stratosferze

W tym artykule zajmiemy się Mayday w stratosferze, tematem, który zyskał na znaczeniu w ostatnich latach. Od momentu pojawienia się Mayday w stratosferze przykuł uwagę różnorodnych odbiorców, wywołując debatę i refleksję na temat jego konsekwencji. Przez lata Mayday w stratosferze był przedmiotem badań i analiz ekspertów w tej dziedzinie, którzy przyczynili się do poszerzenia naszej wiedzy na temat tego zjawiska. Przy tej okazji zagłębimy się w analizę Mayday w stratosferze z różnych perspektyw, badając jego wymiar historyczny, społeczno-kulturowy, polityczny i ekonomiczny. Podobnie jesteśmy zainteresowani zbadaniem wpływu, jaki Mayday w stratosferze wywarł na współczesne społeczeństwo i jak ukształtował nasze sposoby myślenia i działania. W ten sposób staramy się zaoferować wszechstronną wizję Mayday w stratosferze, która zachęca do refleksji i dialogu na ten temat, który jest dziś tak aktualny.

Mayday w stratosferze
Mayday at 40,000 Feet!
Gatunek

dramat, sensacyjny

Data premiery

12 listopada 1976

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Język

angielski

Czas trwania

97 minut[1]

Reżyseria

Robert Butler

Scenariusz

Austin Ferguson
Dick Nelson
Andrew J. Fenady

Główne role

David Janssen
Don Meredith
Christopher George

Muzyka

Richard Markowitz

Zdjęcia

William B. Jurgensen

Scenografia

William B. Jurgensen
Robert Kinoshita

Wytwórnia

Andrew J. Fenady Productions
Warner Bros. Television

Mayday w stratosferze (ang. Mayday at 40,000 Feet!) – amerykański dramat sensacyjny z 1976 roku w reżyserii Roberta Butlera[1]. Wyprodukowany przez Andrew J. Fenady Productions i Warner Bros. Television.

Premiera filmu miała miejsce 12 listopada 1976 roku w Stanach Zjednoczonych.

Opis fabuły

Oficer Sam Riese (Broderick Crawford) ma eskortować podejrzanego o morderstwo przestępcę z Salt Lake City do Chicago. Na pokładzie samolotu Riese ma atak serca, w wyniku którego umiera. Podejrzany Greco (Marjoe Gortner) odbiera mu rewolwer i próbuje sterroryzować załogę samolotu. Padają strzały, w wyniku których ranny zostaje kapitan samolotu (David Janssen) a także pasażerka. Równocześnie uszkodzeniu ulega samolot. Jedna z kul uszkodziła hydraulikę, co powoduje trudności w pilotowaniu maszyną. Próbę posadzenia maszyny na ziemi podejmują drugi pilot Stan Burkhard (Christopher George) oraz inżynier pokładowy Mike Fuller (Don Meredith).

Obsada

i inni

Przypisy

  1. a b Movie Review. The New York Times. .

Bibliografia