Dzisiaj zagłębimy się w ekscytujący świat Michał Wołosewicz, temat, który na przestrzeni lat wzbudził zainteresowanie wielu osób. Od czasu odkrycia Michał Wołosewicz jest przedmiotem debaty, badań i podziwu zarówno wśród ekspertów, jak i hobbystów. W tym artykule zbadamy różne aspekty, które sprawiają, że Michał Wołosewicz jest tak fascynującym tematem, począwszy od jego historii po wpływ na dzisiejsze społeczeństwo. Dzięki szczegółowej analizie i konkretnym przykładom odkryjemy, dlaczego Michał Wołosewicz zasługuje na naszą pełną uwagę i refleksję. Przygotuj się na zanurzenie w intrygującym świecie Michał Wołosewicz i odkryj wszystko, co ten motyw ma do zaoferowania!
Michał Wołosewicz (ur. 8 września 1925 w Starych Rakliszkach, Puszcza Rudnicka, zm. 10 stycznia 2004) – poeta polski, po wojnie mieszkający na obecnej Białorusi.
Dzieciństwo i lata młodzieńcze spędził w Wilnie. Po II wojnie światowej przeniósł się na Białoruś, do Bieniakoń. W 1952 powrócił na kilka lat do rodzinnych Starych Rakliszek, ostatecznie jednak zamieszkał w Bieniakoniach. Pracował przy parafiach, jako zakrystian i organista.
Był zafascynowany historią Polski. W 1971 we wsi Wawiórka odnalazł i opiekował się grobem majora Jana Piwnika „Ponurego”, dowódcy AK-owskiego. Nazywano go strażnikiem grobu majora.
Swoje wiersze poświęcał przede wszystkim stronom rodzinnym i związkom z nimi Adama Mickiewicza. Był przewodnikiem po miejscach spotkań Mickiewicza z Marylą Wereszczakówną[1][2].
Zmarł 10 stycznia 2004 w szpitalu w Werenowie na obecnej Białorusi.