Mieczysław Włodyka

W tym artykule przyjrzymy się fascynującemu światu Mieczysław Włodyka i jego wpływowi na społeczeństwo. Od niepamiętnych czasów Mieczysław Włodyka był przedmiotem badań, debat i refleksji, przyciągając uwagę ludzi w każdym wieku, kulturach i kontekstach. Na przestrzeni dziejów Mieczysław Włodyka odegrał fundamentalną rolę w ewolucji ludzkości, wpływając na kluczowe aspekty naszego codziennego życia. Dzięki głębokiej i wnikliwej analizie odkryjemy tajemnice i zawiłości otaczające Mieczysław Włodyka, oferując szeroką i wzbogacającą wizję, która pozwoli nam lepiej zrozumieć jego znaczenie i znaczenie we współczesnym świecie. Zanurz się w tej ekscytującej podróży odkrywczej i poszerz swoje horyzonty na temat Mieczysław Włodyka.

Mieczysław Włodyka
Data i miejsce urodzenia

30 stycznia 1949
Różanka

Data śmierci

14 lutego 2017

Zawód, zajęcie

polityk, przedsiębiorca

Stanowisko

senator II i III kadencji (1991–1997)

Mieczysław Włodyka (ur. 30 stycznia 1949 w Różance, zm. 14 lutego 2017[1]) – polski przedsiębiorca i polityk, senator RP II i III kadencji (1991–1997).

Życiorys

W młodości był zatrudniony w branży budowlanej, następnie posiadał własny zakład rzemieślniczy, gospodarstwo rolne i szklarnię. Pod koniec lat 80. założył przedsiębiorstwo Polexport.

W wyborach w 1991 uzyskał mandat senatora w województwie słupskim z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zasiadał w Komisji Inicjatyw i Prac Ustawodawczych oraz Rolnictwa. W 1992 jego nazwisko pojawiło się na tzw. liście Macierewicza[2]. W wyborach w 1993 ponownie został wybrany na senatora. Był członkiem Komisji Inicjatyw i Prac Ustawodawczych oraz Komisji Spraw Emigracji i Polaków za Granicą, pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Ochrony Środowiska[3].

W wyborach w 1997 bez powodzenia ubiegał się o reelekcję, zajmując 5. miejsce. Powrócił później do biznesu[2]. W 2010 był kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej do sejmiku pomorskiego[4].

Pochowany na starym cmentarzu w Słupsku[5].

Przypisy

Bibliografia

  • Mieczysław Włodyka, Kto jest kim w polityce polskiej, Warszawa 1993, s. 317.