Miropol (stacja kolejowa)

Obecnie Miropol (stacja kolejowa) stał się tematem o dużym znaczeniu i zainteresowaniu w wielu obszarach. Od polityki po naukę, kulturę i technologię, Miropol (stacja kolejowa) zajmuje ważne miejsce w bieżących dyskusjach i debatach. Z biegiem czasu byliśmy świadkami ewolucji Miropol (stacja kolejowa) i dostosowania się do zmian społecznych, ekonomicznych i technologicznych. W tym artykule szczegółowo zbadamy wpływ Miropol (stacja kolejowa) na współczesne społeczeństwo, analizując jego implikacje i konsekwencje w różnych aspektach naszego codziennego życia.

Miropol
Миропіль
Państwo

 Ukraina

Miejscowość

Miropol

Dane techniczne
Liczba peronów

2

Liczba krawędzi
peronowych

3

Linie kolejowe
Położenie na mapie obwodu żytomierskiego
Mapa konturowa obwodu żytomierskiego, na dole po lewej znajduje się punkt z opisem „Miropol”
Położenie na mapie Ukrainy
Mapa konturowa Ukrainy, blisko centrum na lewo u góry znajduje się punkt z opisem „Miropol”
Ziemia50°06′00,5″N 27°40′07,0″E/50,100139 27,668611

Miropol (ukr. Миропіль) – stacja kolejowa w miejscowości Miropol, w rejonie żytomierskim, w obwodzie żytomierskim, na Ukrainie. Położona jest na linii KoziatynBerdyczówSzepetówka.

W XIX w. powstał w tym miejscu przystanek kolejowy, położony na drodze żelaznej brzesko-kijowskiej pomiędzy stacjami Połonne i Peczanówka[1][2]. W okresie międzywojennym była to już stacja kolejowa[3].

Przypisy

  1. Miropol (1), pow. nowogródwołyński, Słownik geograficzny Królestwa Polskiego, t. VI: Malczyce – Netreba, Warszawa 1885, s. 496.
  2. Połonne, pow. nowogródwołyński, Słownik geograficzny Królestwa Polskiego, t. VIII: Perepiatycha – Pożajście, Warszawa 1887, s. 727.
  3. St. Miropol na mapie WIG Połonne. . (pol.).

Bibliografia

Miropol
Linia Berdyczów – Szepetówka (101,5 km)
Kołodiażnyj
odległość: 5,6 km
odległość: 5,9 km