Mirosław Maciorowski

W dzisiejszym artykule o Mirosław Maciorowski poruszymy temat niezwykle aktualny dzisiaj, który niewątpliwie przyciągnie uwagę naszych czytelników. Niezależnie od tego, czy mówimy o Mirosław Maciorowski jako o emblematycznej postaci, wydarzeniu historycznym, zjawisku społecznym czy jakimkolwiek innym aspekcie zainteresowania, staramy się zapewnić kompletną i szczegółową wizję, która pozwoli nam w pełni zrozumieć jego znaczenie i wpływ na społeczeństwo. W tym artykule zbadamy różne aspekty związane z Mirosław Maciorowski, analizując jego pochodzenie, ewolucję, implikacje i możliwe prognozy na przyszłość. Jesteśmy pewni, że informacje przedstawione w tym artykule będą bardzo przydatne dla wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy na temat Mirosław Maciorowski.

Mirosław Maciorowski (ur. 1963 we Wrocławiu) – polski dziennikarz związany z Gazetą Wyborczą.

Ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Od 1992 był dziennikarzem wrocławskiego oddziału Wyborczej, gdzie zaczynał jako dziennikarz działu sportowego, następnie był kierownikiem tego działu, a później zastępcą redaktora naczelnego. Od 2012 pracuje w centralnej redakcji Wyborczej, od 2016 kieruje zespołem przygotowującym tygodnik „Ale Historia”. Był redaktorem naczelnym magazynu „Ale Historia Extra”.

W 2002 został laureatem Nagrody im. Stana Musiała i Edwarda Piszka przyznawanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich za cykl reportaży o dolnośląskich sportowcach Za metą[1].

W 2004 był nominowany do nagrody Grand Press[2].

W 2011 był finalistą Nagrody im. Dariusza Fikusa[3].

W 2014 został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego[4].

Jest autorem książki Sami swoi i obcy. Z kresów na kresy, zbioru reportaży o Polakach wypędzonych po wojnie z Kresów, którzy osiedli na Dolnym Śląsku[5], oraz zbioru rozmów z wybitnymi polskimi historykami Władcy Polski. Historia na nowo opowiedziana (wspólnie z Beatą Maciejewską)[6].

Przypisy