Monika Hohlmeier

W tym artykule zbadamy temat Monika Hohlmeier z kompleksowej i szczegółowej perspektywy. Przeanalizujemy jego różne aspekty, odnosząc się do wszystkiego, od jego historycznego pochodzenia po dzisiejsze znaczenie. Ponadto zbadamy różne opinie i podejścia, które istnieją wokół Monika Hohlmeier, a także jego wpływ na różne obszary społeczeństwa. W całym artykule zagłębimy się w jego znaczenie, implikacje i rolę w życiu ludzi. Aby zaoferować kompletną i wzbogacającą wizję, zanurzymy się w głębokiej i przemyślanej analizie, wspartej wiarygodnymi źródłami i ekspertami w tej dziedzinie.

Monika Hohlmeier
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

2 lipca 1962
Monachium

Przynależność polityczna

CSU

Monika Hohlmeier z domu Strauß (ur. 2 lipca 1962 w Monachium) – niemiecka polityk i samorządowiec, posłanka do Parlamentu Europejskiego VII, VIII, IX i X kadencji.

Życiorys

Jej ojcem był premier Bawarii Franz Josef Strauß. Od czasu śmierci matki w 1984 Monika Hohlmeier towarzyszyła ojcu przy oficjalnych wizytach. W 1981 zdała egzamin maturalny, kształciła się w połowie lat 80. w zakresie języków obcych. W 2005 rozpoczęła studia ekonomiczne na Fernuniversität in Hagen.

Podobnie jak ojciec zaangażowała się w działalność polityczną w ramach Unii Chrześcijańsko-Społecznej. W latach 1993–2003 zajmowała stanowisko wiceprzewodniczącej partii. Od 2003 do 2004 kierowała powiatowymi strukturami chadeków w Monachium. W pierwszej połowie lat 90. zasiadła w radzie gminy Vaterstetten, w latach 1990–2008 sprawowała mandat deputowanej do landtagu Bawarii.

Pełniła szereg funkcji w administracji kraju związkowego. Od 1990 do 1993 była członkinią rady ds. edukacji, młodzieży i sportu. Później do 1998 zajmowała stanowisko sekretarza stanu w bawarskim ministerstwie edukacji i kultury, następnie do 2005 sprawowała urząd ministra edukacji i kultury w rządach Edmunda Stoibera.

W wyborach w 2009 z listy CSU uzyskała mandat posłanki do Parlamentu Europejskiego VII kadencji. Przystąpiła do grupy Europejskiej Partii Ludowej, weszła w skład Komisji Kultury i Edukacji. W 2014, 2019[1] i 2024[2] z powodzeniem ubiegała się o europarlamentarną reelekcję.

Przypisy

Bibliografia