Montevergine

W tym artykule poznamy fascynujący świat Montevergine. Od jego początków po dzisiejsze znaczenie, zagłębimy się w najbardziej istotne i nieznane aspekty tego zjawiska. Poprzez szczegółową i rygorystyczną analizę postaramy się rzucić światło na Montevergine i jego wpływ w różnych obszarach. Idąc tym tropem, odkryjemy, jak Montevergine ewoluował na przestrzeni czasu, a także jakie ma konsekwencje dla naszego społeczeństwa. Bez wątpienia artykuł ten będzie niezbędnym przewodnikiem do zrozumienia znaczenia Montevergine we współczesnym świecie.

Sanktuarium Montevergine

Montevergine, zwane również jako Partenio oraz Monti di Avellawapienny masyw górski w środkowych Włoszech, w Kampanii, będący częścią Apeninów. Najbliższym większym miastem jest Avellino. Zbocza porośnięte są lasem bukowym z domieszką kasztanowca. Wysokość masywu dochodzi do 1480 m n.p.m.

Sanktuarium di Santa Maria Montevergine

Pod jednym ze szczytów – na wysokości 1270 m n.p.m. – znajduje się Sanktuarium Montevergine, które przyciąga rzesze pielgrzymów. Zostało ono wybudowane nieopodal ruin świątyni Kybele. Konsekracja odbyła się 25 maja 1124. Sanktuarium składa się z kościoła i klasztoru z apartamentami dla gości. Na przestrzeni lat wszystkie budynki poddane zostały gruntownej renowacji. Pałac opatów został zaprojektowany na ośmiokątnym planie przez Domenico Antonio Vaccaro. W nowej bazylice, wybudowanej w 1961, znajduje się bizantyńska ikona Czarnej Madonny z XIII wieku (1290), znana jako "Madonna Bruna" lub "Mamma Schiavona"[1]. Sanktuarium pełni funkcję katedralną dla Opactwa Terytorialnego Montevergine.

11 czerwca 1988 opactwo odwiedził papież Jan Paweł II.

Przypisy

Zobacz też

Linki zewnętrzne