Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego

W tym artykule szczegółowo zbadamy temat Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego i jego wpływ na różne aspekty naszego codziennego życia. Od wpływu na gospodarkę po rolę w społeczeństwie, Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego to temat, który budzi zainteresowanie zarówno ekspertów, jak i entuzjastów. W następnych kilku wierszach przeanalizujemy różne aspekty Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego i spróbujemy rzucić światło na niektóre niewiadome otaczające to zjawisko. Dodatkowo sprawdzimy, jak Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego ewoluował na przestrzeni czasu i jaki miał wpływ na kulturę popularną. Bez wątpienia jest to temat fascynujący, zasługujący na uwagę i refleksję.

Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych UJ
Państwo

 Polska

Miejscowość

Kraków

Adres

ul. Oleandry 2A, Kraków

Data likwidacji

2015

Zakres zbiorów

skamieniałości, minerały

Wielkość zbiorów

175 kolekcji, blisko 15 000 okazów, głównie skamieniałości, 16 000 okazów mineralogicznych oraz 27 kolekcji szlifów, będących najczęściej materiałem uzupełniającym do kolekcji materiału skalnego

Położenie na mapie Krakowa
Mapa konturowa Krakowa, po lewej nieco na dole znajduje się punkt z opisem „Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych UJ”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, na dole znajduje się punkt z opisem „Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych UJ”
Położenie na mapie województwa małopolskiego
Mapa konturowa województwa małopolskiego, blisko centrum na lewo u góry znajduje się punkt z opisem „Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych UJ”
Ziemia50°01′37,808″N 19°54′06,700″E/50,027169 19,901861
Strona internetowa

Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiegomuzeum mieszczące się do 2015 roku w budynku Instytutu Nauk Geologicznych UJ przy ul. Oleandry 2A w Krakowie. W 2015 roku zbiory muzeum zostały przekazane do Centrum Edukacji Przyrodniczej.

Specyfikę tego muzeum stanowiły bardzo rozbudowane ekspozycje skamieniałości śladowych oraz struktur sedymentacyjnych.

Zobacz też