Dzisiaj natrafiamy na temat, który w ostatnich tygodniach budzi coraz większe zainteresowanie: Narodowe Instytuty Zdrowia. Ta osoba/temat/data przyciągnęła uwagę opinii publicznej i wywołała intensywną debatę w społeczeństwie. Dlatego w tym artykule staramy się rzucić światło na podstawowe aspekty związane z Narodowe Instytuty Zdrowia, oferując szczegółową analizę jego implikacji i konsekwencji. Idąc tym tropem, zbadamy różne punkty widzenia, z których można podejść do Narodowe Instytuty Zdrowia, aby zapewnić pełny i obiektywny pogląd na tę kwestię. Bez wątpienia jest to bardzo istotny temat, który zasługuje na dogłębne i rygorystyczne podejście, i właśnie to zamierzamy osiągnąć w poniższych wersach.
Narodowe Instytuty Zdrowia (ang. National Institutes of Health, NIH) – amerykańska instytucja rządowa zajmująca się badaniami biomedycznymi i związanymi ze zdrowiem, część Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej Stanów Zjednoczonych (United States Department of Health and Human Services).
Dysponują 28% (około 28 miliardów dolarów) funduszy przeznaczanych corocznie w Stanach Zjednoczonych na badania biomedyczne. Część badań jest prowadzona w Bethesdzie. National Institute on Aging oraz National Institute on Drug Abuse mają siedziby w Baltimore. National Institute of Environmental Health Sciences zlokalizowany jest w Research Triangle w Karolinie Północnej, natomiast National Institute of Allergy and Infectious Diseases w Rocky Mountain Labs w Hamilton w Montanie.
Początki Narodowych Instytutów Zdrowia datują się na rok 1887, gdy powstało Hygienic Laboratory. W 1930 zmieniono tę nazwę, na mocy Ransdell Act, na National Institute of Health (liczba pojedyncza), a w 1948 na National Institutes of Health. Instytucja składa się z 27 wydziałów i Biura Dyrektora (NIH Office of the Director). W 2009 roku 16. dyrektorem został Francis Collins[1].