Nathan Bedford Forrest

W dzisiejszym świecie Nathan Bedford Forrest stał się tematem rosnącego zainteresowania i debaty. Przy tak wielu różnych opiniach, badaniach i perspektywach trudno jest dojść do definitywnego wniosku w tej kwestii. Nie można jednak zaprzeczyć, że Nathan Bedford Forrest budzi pasje i rzuca wyzwanie ludzkiej mentalności. Niezależnie od tego, czy patrzy się z perspektywy naukowej, społecznej, politycznej czy ekonomicznej, Nathan Bedford Forrest nadal budzi kontrowersje i wpływa na życie milionów ludzi na całym świecie. W tym artykule zbadamy różne aspekty Nathan Bedford Forrest i spróbujemy rzucić trochę światła na ten bardzo złożony temat.

Nathan Bedford Forrest
Old Bed, Wizard of the Saddle
Ilustracja
generał broni generał broni
Data i miejsce urodzenia

13 lipca 1821
Chapel Hill, Tennessee

Data i miejsce śmierci

29 października 1877
Memphis, Tennessee

Przebieg służby
Lata służby

1861–1865

Siły zbrojne

 CS Army

Główne wojny i bitwy

wojna secesyjna:

Nathan Bedford Forrest (ur. 13 lipca 1821, zm. 29 października 1877) – generał Konfederacji, przypuszczalnie najsłynniejszy kawalerzysta i partyzant wojny secesyjnej. Forrest jest uważany przez wielu historyków za najbardziej innowacyjnego generała tej wojny. Jego pełna sukcesów taktyka wojny podjazdowej jest do dzisiaj studiowana na uczelniach wojskowych.

Po wojnie reputacja generała Forresta ucierpiała na skutek oskarżeń o brutalność w czasie bitwy o Fort Pillow[1], oraz członkostwo w Ku-Klux Klanie.

W trakcie wojny jako jedyny generał zabił 31 przeciwników w bezpośredniej walce. Był także rekordzistą, jeśli chodzi o liczbę koni, które padły pod nim w czasie wojny.

W kulturze

Od nazwiska Forresta otrzymał swoje imię Forrest Gump, bohater powieści Winstona Grooma i nakręconego na jej podstawie filmu. Uważał on generała za założyciela klubu, gdzie wszyscy przebierali się w peleryny i prześcieradła i zachowywali się jak zgraja duchów, a prześcieradłami przykrywali nawet swoje konie. Matka mówiła, że imię „Forrest” ma mu przypominać, że ludzie robią czasem rzeczy, które nie mają sensu.

Przypisy