Norbert Bączyk

Obecnie Norbert Bączyk to temat, który zyskał duże znaczenie zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej. Od momentu pojawienia się Norbert Bączyk wywarł znaczący wpływ na społeczeństwo, wywołując debaty, refleksje i działania, które mają na celu zrozumienie i zajęcie się jego konsekwencjami. Niezależnie od tego, czy lokalnie, czy globalnie, Norbert Bączyk przykuł uwagę osób w każdym wieku, o każdym kontekście i zawodzie, wyróżniając się jako centralny element współczesnego życia. Dlatego też konieczne jest głębsze zagłębienie się w analizę Norbert Bączyk, zbadanie jego wielorakich wymiarów i konsekwencji, aby lepiej zrozumieć jego zakres i znaczenie w dzisiejszym świecie.

Norbert Bączyk
Data urodzenia

1979

Zawód, zajęcie

historyk wojskowości, dziennikarz, publicysta, wydawca

Norbert Bączyk (ur. 1979) – polski historyk wojskowości, dziennikarz militarny, publicysta oraz wydawca.

Życiorys

W 1998 roku ukończył III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Sowińskiego w Warszawie[1]. Ukończył studia historyczne. Był dziennikarzem „Polski Zbrojnej”. Jako redaktor naczelny lub wydawniczy kierował następującymi tytułami „Poligon. Magazyn miłośników wojsk lądowych”, „Przegląd Sił Zbrojnych”, „Wozy Bojowe Świata” czy „Nowa Technika Wojskowa[2]. W 2014 roku założył wydawnictwo Libri Militari[3].

Od 2021 roku, wraz z Kamilem Kawalcem prowadzi w serwisie YouTube Podcast Wojenne Historie, który zgromadził ponad 240 tysięcy subskrybentów (stan na styczeń 2025)[2][4].

Publikacje[5]

" class="mw-editsection-visualeditor">edytuj | edytuj kod]

Przypisy

  1. Maria Durakowa, Maria Lasecka, Hanna Gruchalska-Kwaśniewska, III Liceum Ogólnokształcące im. Generała Sowińskiego 1923-1998: dawne I-sze Gimnazjum Męskie im. Jenerała Sowińskiego Magistratu M. St. Warszawy, wyd. 1, Warszawa: Stowarzyszenie Wychowanków Szkoły im. Generała Sowińskiego, 1998, s. 148, ISBN 83-910546-0-8 (pol.).
  2. a b Norbert Bączyk , Wolski O Wojnie (pol.).
  3. GoWork.pl, Kontakt - Libri Militari Norbert Bączyk Warszawa - telefon, adres, NIP - GoWork.pl , www.gowork.pl (pol.).
  4. Podcast Wojenne Historie , YouTube (pol.).
  5. Bibliografia Norberta Bączyka , katalogi.bn.org.pl (ang.).
  6. Pantera. Najgorszy czołg Cz.I 1941-1943 | Norbert Bączyk , Lubimyczytać.pl (pol.).