Norbert Jaskot

W dzisiejszym świecie Norbert Jaskot to temat, który zyskał ogromne znaczenie i stał się przedmiotem zainteresowania szerokiego spektrum społeczeństwa. Od momentu pojawienia się Norbert Jaskot wywołał debatę, refleksję i ciekawość w różnych obszarach, generując sprzeczne opinie i różnorodne stanowiska. Z biegiem czasu Norbert Jaskot ewoluował i nabrał różnych niuansów, stając się zjawiskiem przenikającym różne aspekty codziennego życia. Dlatego istotne jest dokładne i wyczerpujące omówienie różnych aspektów związanych z Norbert Jaskot, zbadanie jego pochodzenia, konsekwencji i wpływu na środowisko, w którym działa. W tym sensie ten artykuł ma na celu zagłębienie się w ekscytujący wszechświat Norbert Jaskot, analizując jego liczne aspekty i oferując panoramiczną wizję, która przyczynia się do wzbogacenia wiedzy na ten ekscytujący temat.

Norbert Jaskot
Data i miejsce urodzenia

19 lipca 1971
Poznań

Wzrost

180 cm

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Polska
Mistrzostwa świata
srebro Seul 1999 szabla druż.
brąz La Chaux-de-Fonds 1998 szabla druż.
Mistrzostwa Europy
złoto Płowdiw 1998 szabla druż.

Norbert Stanisław Jaskot (ur. 19 lipca 1971 w Poznaniu) – polski szablista, dwukrotny medalista mistrzostw świata, trzykrotny olimpijczyk.

Podczas mistrzostw świata w La Chaux-de-Fonds w 1998 roku Polacy w składzie: Norbert Jaskot, Marcin Sobala, Rafał Sznajder i Dariusz Gilman zdobyli brązowy medal w turnieju drużynowym. Na rozgrywanych rok później mistrzostwach świata w Seulu zdobył srebrny medal.[1]. Był też między innymi czwarty w tej konkurencji na mistrzostwach świata w Lizbonie w 2002 roku[2].

Wystartował na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku, plasując się na szóstym miejscu w rywalizacji drużynowej[3]. Na rozgrywanych cztery lata później igrzyskach olimpijskich w Atlancie był czwarty drużynowo[4] i czternasty indywidualnie[5]. Brał też udział w igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 roku, gdzie zajął siódme miejsce drużynowo[6], a indywidualnie zajął 26. miejsce[7].

Na mistrzostwach Europy w Płowdiwie w 1998 roku razem z kolegami z reprezentacji zdobył drużynowo złoty medal[8].

Był zawodnikiem AZS Poznań. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski. Ponadto jest jednym z czterech Polaków, którzy wygrali Turniej Szermierczy "O Szablę Wołodyjowskiego".

Przypisy

Linki zewnętrzne

Bibliografia