Otto z Geldrii

W dzisiejszym świecie Otto z Geldrii to bardzo istotny temat, który nadal budzi zainteresowanie i debatę. Od początków do dzisiejszego wpływu Otto z Geldrii był przedmiotem badań i analiz w różnych obszarach. Jego wpływ na społeczeństwo, jego ewolucja w czasie i rola w codziennym życiu ludzi to aspekty, które wzbudziły ciekawość zarówno ekspertów, jak i fanów. W tym artykule szczegółowo zbadamy wpływ Otto z Geldrii, analizując jego znaczenie, konsekwencje i różne punkty widzenia na ten temat. Dzięki podejściu multidyscyplinarnemu postaramy się rzucić światło na kluczowe aspekty związane z Otto z Geldrii, zapewniając pełny i zróżnicowany obraz.

Otto z Geldrii
Data urodzenia

ok. 1194

Data śmierci

1215

Biskup-elekt Utrechtu
Okres sprawowania

1212-1215

Wyznanie

katolicyzm

Prezbiterat

Otto I z Geldrii (ur. ok. 1194, zm. 1 września 1215) – biskup-elekt Utrechtu od 1212.

Życiorys

Otto był synem hrabiego Geldrii Ottona I i Ryszardy, córki księcia Bawarii Ottona I[1]. W 1212, mimo młodego wieku, został wybrany dzięki wpływom swego brata Gerarda III na biskupa Utrechtu. Jednak do swojej śmierci kilka lat później nie zdołał uzyskać papieskiej dyspensy, która pozwoliłaby na wyświęcenie go na to stanowisko[2]. Zmarł w drodze do Rzymu[3].

Przypisy

  1. Otto I. von Geldern. Genealogie Mittelalter: Mittelalterliche Genealogie im Deutschen Reich bis zum Ende der Staufer: Materialsammlung . .
  2. Pieter Lodewijk Muller: Otto I.. W: Allgemeine Deutsche Biographie. T. 24. Leipzig: Verlag von Dunckler & Humblot, 1887, s. 729.
  3. J.M. Blok: Otto I. W: Nieuw Nederlandsch Biografisch Woordenboek. T. 5. Leiden: A. W. Sijthoff's Uitgevers-Maatschappij N.V., 1911, s. 410.