Otton z Fryzyngi

Otton z Fryzyngi to temat, który w ostatnich latach cieszy się dużym zainteresowaniem. Od momentu powstania przyciąga uwagę zarówno ekspertów, jak i fanów, ze względu na swoje znaczenie i zasięg w różnych obszarach. Zjawisko to wywołało niekończące się debaty, teorie i badania, które starają się je zrozumieć w całości. Podobnie jego wpływ na społeczeństwo i kulturę popularną sprawia, że ​​jest on dziś przedmiotem ciągłej dyskusji. W tym artykule zbadamy różne aspekty i perspektywy otaczające Otton z Fryzyngi, aby zaoferować wszechstronną i wzbogacającą wizję tego zjawiska.

Otton z Fryzyngi
Otto von Freising
Ilustracja
Data urodzenia

ok. 1111

Data śmierci

22 września 1158

Miejsce pochówku

opactwo Heiligenkreuz

Biskup Fryzyngi
Okres sprawowania

1138–1158

Wyznanie

katolicyzm

Kościół

rzymskokatolicki

Inkardynacja

cystersi

Sakra biskupia

1138

Sukcesja apostolska
Data konsekracji

1138

Otton z Fryzyngi[1], właśc. Otto von Freising (ur. ok. 1111, zm. 22 września 1158 w opactwie Morimond) – niemiecki biskup rzymskokatolicki, kronikarz.

Był synem margrabiego Austrii Leopolda III Świętego i jego żony Agnieszki von Waiblingen[1]. W 1132 albo 1133 Otton wstąpił do zakonu cystersów w Morimond i po pięciu latach został opatem[2]. W tym samym czasie został mianowany biskupem Fryzyngi[2]. Miał wpływ na politykę swojego przyrodniego brata Konrada III Hohenstaufa i siostrzeńca Fryderyka I Barbarossę[2]. W 1147 roku wziął udział w II wyprawie krzyżowej[2]. Zmarł 22 września 1158 w opactwie Morimond[3].

Był autorem kronik „Chronica sive historia de duabus civitatibus” i „Gesta Friderici”, gdzie rozwinął koncepcje św. Augustyna[1].

Przypisy