Dziś Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego to temat, który przykuł uwagę milionów ludzi na całym świecie. Dzięki swojemu wpływowi na współczesne społeczeństwo Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego stał się przedmiotem dyskusji w wielu dziedzinach, od polityki i ekonomii po kulturę popularną i technologię. Przy tak znaczącym wpływie niezwykle ważne jest zrozumienie implikacji i konsekwencji Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego w naszym codziennym życiu. W tym artykule będziemy dalej badać Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego i jego wpływ na różne aspekty społeczeństwa, oferując świadome i istotne spojrzenie na ten temat.
Polskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego, PTNT – stowarzyszenie medyczne zajmujące się problemami dotyczącymi patofizjologii, rozpoznawania i leczenia nadciśnienia tętniczego, a także upowszechnianiem wiedzy na ten temat i przeprowadzaniem szkoleń.
Powstało w 1987 roku. Jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego (International Society of Hypertension) oraz Światowej Ligi Nadciśnieniowej (World Hypertension League).
W skład jej struktury wchodzi 10 oddziałów terenowych (Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Radom, Szczecin, Warszawa, Wrocław).
Prezesem towarzystwa jest prof. dr hab. med. Aleksander Prejbisz, funkcję prezesa honorowego pełni prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Januszewicz[1].
Towarzystwo od czerwca 1997 roku wydaje dwumiesięcznik Arterial Hypertension, będący jego oficjalnym pismem[2].