Powrócisz tu

W tym artykule zbadamy znaczenie Powrócisz tu we współczesnym społeczeństwie. Od swoich początków do chwili obecnej Powrócisz tu wywarł ogromny wpływ na różne obszary życia codziennego. Na przestrzeni dziejów Powrócisz tu był przedmiotem fascynacji i badań, a jego wpływ odcisnął piętno na kulturze, polityce, ekonomii i psychologii. Dzięki szczegółowej analizie odkryjemy, jak Powrócisz tu ukształtował nasze postrzeganie i zachowania oraz zbadamy jego kluczową rolę w kształtowaniu tożsamości indywidualnej i zbiorowej. Podobnie zagłębimy się w różne perspektywy i podejścia opracowane wokół Powrócisz tu, aby lepiej zrozumieć jego znaczenie w dzisiejszym świecie.

Powrócisz tu
Wykonawca singla
z albumu (m.in.) Powrócisz tu
Irena Santor
Wydany

1967

Wydawnictwo

Polskie Nagrania „Muza”

Format

płyta gramofonowa

Powrócisz tusingel Ireny Santor wydany w 1967[1] przez wytwórnię Polskie Nagrania „Muza”[1]. Utwór promował longplay o takim samym tytule[2]. Autorem tekstu jest Janusz Kondratowicz, zaś muzyki Piotr Figiel[1].

W 1970 r. utwór został wydany ponownie na pocztówce dźwiękowej Redom[3], natomiast w 1996 singel promował płytę Duety[4], a kompozycję wraz z Ireną Santor wykonała m.in. Violetta Villas, Edyta Górniak, Anna Maria Jopek czy Magda Umer[4].

Lista utworów

  1. „Powrócisz tu” – 3:50[5]

Przypisy

  1. a b c Irena Santor – Singel SP143. kppg.waw.pl. . (pol.).
  2. Irena Santor – Powrócisz tu – Muza SXL0362. kppg.waw.pl. . (pol.).
  3. Irena Santor – Redom – PWP Ruch R/u-0008-u. kppg.waw.pl. . (pol.).
  4. a b Duety by Irena Santor. soundunwound.com. . (pol.).
  5. Irena Santor – Duety. discogs.com. . (ang.).