Pośrednik turystyczny

W tym artykule szczegółowo omówimy temat Pośrednik turystyczny, analizując jego różne aspekty i jego dzisiejsze znaczenie. Pośrednik turystyczny to temat, który przykuł uwagę ekspertów i ogółu społeczeństwa, wywołując debaty, refleksje i działania mające na celu jego rozwiązanie. Na przestrzeni dziejów Pośrednik turystyczny był przedmiotem studiów, badań i kontrowersji, co pokazuje jego znaczenie w różnych obszarach. Celem tego artykułu jest analiza i przedstawienie różnych perspektyw na Pośrednik turystyczny, w celu zapewnienia kompleksowej i wzbogacającej wizji na ten temat.

Pośrednik turystyczny – przed 1 lipca 2018 r. przedsiębiorca, którego działalność polegała na wykonywaniu, na zlecenie klienta, czynności faktycznych i prawnych związanych z zawieraniem umów o świadczenie usług turystycznych[1]. Zgodnie z ustawą w Polsce pośrednik turystyczny podlegał obowiązkowej rejestracji w lokalnie właściwym Rejestrze Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych prowadzonym przez Marszałka Województwa. Pośrednik turystyczny musiał również posiadać aktualną gwarancję ubezpieczeniową zabezpieczającą wpłaty klientów.

Ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych[2], która weszła w życie 1 lipca 2018 r., nie wyróżnia działalności pośredników turystycznych, lecz przedsiębiorców ułatwiających nabywanie powiązanych usług turystycznych.

Przypisy