Próba ciśnienia

W dzisiejszym artykule przeanalizujemy znaczenie Próba ciśnienia w naszym obecnym społeczeństwie. Próba ciśnienia to temat, który w ostatnich latach zyskał duże znaczenie, wywołując debatę i kontrowersje w różnych obszarach. Na przestrzeni dziejów Próba ciśnienia odgrywał fundamentalną rolę w życiu ludzi, wpływając na ich sposób myślenia, działania i relacje z otoczeniem. W tym artykule zbadamy różne aspekty związane z Próba ciśnienia, od jego wpływu na kulturę i społeczeństwo po jego rolę w rozwoju osobistym i zawodowym. Dodatkowo zbadamy etyczne i moralne implikacje Próba ciśnienia, a także jego potencjał do generowania pozytywnych zmian na świecie. Bez wątpienia Próba ciśnienia jest tematem zasługującym na naszą uwagę i refleksję, dlatego mamy nadzieję, że ten artykuł posłuży jako punkt wyjścia do pogłębienia jego badań i zrozumienia.

Próba ciśnienia
Gatunek

obyczajowy

Rok produkcji

1976

Data premiery

29 stycznia 1977

Kraj produkcji

Polska

Język

polski

Czas trwania

74 min

Reżyseria

Tadeusz Junak

Scenariusz

Krzysztof Zanussi

Główne role

Piotr Krukowski

Muzyka

Stanisław Radwan

Zdjęcia

Ryszard Lenczewski

Scenografia

Grażyna Żubrowska
Mieczysław Żubrowski

Kostiumy

Grażyna Żubrowska

Montaż

Barbara Kierczuk

Produkcja

TVP

Wytwórnia

Poltel

Dystrybucja

TVP

Próba ciśnienia – polski telewizyjny film obyczajowy z 1976 roku w reżyserii Tadeusza Junaka.

Fabuła

Młody naukowiec znajduje się nieoczekiwanie na życiowym zakręcie: opuszcza go dziewczyna, siostra ucieka z domu, lekarz stwierdza u niego groźną chorobę, a eksperyment naukowy nad którym pracuje kończy się niepowodzeniem z jego winy. Zostaje poddany życiowej "próbie ciśnienia".

Obsada

i in.

Bibliografia

  • Czesław Dondziłło. Kino w telewizji. W cieniu mistrza. „Film”. Nr 9(1473), s. 2, 1977-02-27. Warszawa: RSW „Prasa-Książka-Ruch”. ISSN 0137-463X. 

Linki zewnętrzne