Prosiak Porky

Temat Prosiak Porky był w ostatnich latach przedmiotem wielu debat i kontrowersji. Od momentu pojawienia się przyciąga uwagę zarówno ekspertów, jak i fanów, generując niezliczone opinie i punkty widzenia. W tym artykule szczegółowo zbadamy najważniejsze aspekty związane z Prosiak Porky, analizując jego pochodzenie, ewolucję i wpływ na obecne społeczeństwo. W podobny sposób przeanalizujemy różne perspektywy związane z tym tematem, zapewniając szeroką i kompletną wizję, która pozwoli czytelnikowi zrozumieć jego złożoność.

Prosiak Porky
Porky Pig
Postać z serii kreskówek
Zwariowane melodie
ilustracja
Pierwsze wystąpienie

Nie mam kapelusza, czyli parada młodych talentów (1935)

Twórca

Tex Avery
Bob Clampett

Grany przez

Joe Dougherty (1935–1937)
Mel Blanc (1937–1989)
Bob Bergen (od 1990)


Ryszard Nawrocki (1994–2010)
Mirosław Guzowski (od 2011) (Animaniacy, The Looney Tunes Show, Nowe zwariowane melodie, Zwariowane melodie: Kreskówki)
Aleksander Mikołajczak (Z Królikiem Bugsem w świecie zwierząt – reklama VHS, Królik Bugs: Zakręcona opowieść wigilijna, Kosmiczny mecz: Nowa era)

Prosiak Porky (ang. Porky Pig) (pierwsze pojawienie się 2 marca 1935) – najstarsza[1] z postaci aktualnie występujących w serialu Zwariowane melodie.

Zawsze się jąka[1], powtarzając np. "Je-je-jestem Prosiak Porky". Często występuje również w zakończeniu, wychodząc z wielkiego bębna i wypowiadając słynne "I to-i to-i to by było na tyle!"[1].

Porky pojawia się również kilkukrotnie w serialu Przygody Animków[1]. Jest tam mentorem Prosiaczka Pucusia (ang. Hamton J. Pig)[2].

Zobacz też

Przypisy

  1. a b c d History Of Porky Pig. Lifestyle.iloveindia.com. .
  2. Great shows: Tiny Toons. Retrojunk.com. .