Pseudonim Anoda

W dzisiejszym świecie Pseudonim Anoda pozostaje podstawowym i intrygującym tematem, który przyciąga uwagę zarówno pracowników akademickich, naukowców, profesjonalistów, jak i entuzjastów. Znaczenie Pseudonim Anoda przejawia się w różnych obszarach, od medycyny po technologię, poprzez politykę i kulturę. W całej historii Pseudonim Anoda był przedmiotem badań i debat, wykazując jego znaczenie i wpływ na społeczeństwo. W tym artykule zbadamy różne aspekty związane z Pseudonim Anoda, od jego pochodzenia i ewolucji po jego obecny wpływ, w celu zapewnienia kompleksowego spojrzenia na ten fascynujący i stale zmieniający się temat.

Pseudonim Anoda
Reżyseria

Mariusz Malec

Scenariusz

Mariusz Malec
Paweł Mossakowski

Główne role

Łukasz Dziemidok
Joanna Sydor
Jan Englert
Grażyna Barszczewska

Muzyka

India Czajkowska

Dekoracje i kostiumy

Elżbieta Radke
Ewa i Andrzej Przybyłowie

Typ spektaklu

dramat

Język

polski

Data premiery

19 maja 2008
rok produkcji: 2007

Miejsce premiery

Scena Faktu Teatru Telewizji

Pseudonim Anodaspektakl telewizyjny Sceny Faktu Teatru Telewizji z 2007 roku w reżyserii Mariusza Malca, o aresztowaniu i śmierci por. Jana Rodowicza pseudonim „Anoda”, żołnierza batalionu „Zośka”.

Fabuła

Znany z książki Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego porucznik Rodowicz, uczestnik Akcji pod Arsenałem, po II wojnie światowej podjął studia na Politechnice Warszawskiej. Był jednym z animatorów integracji środowiska byłych żołnierzy AK. Bezpieka aresztowała go w grudniu 1948 na podstawie fałszywych oskarżeń. Był torturowany. Zginął 7 stycznia 1949 w niewyjaśnionych okolicznościach w gmachu Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego przy ul. Koszykowej w Warszawie.

Obsada

Przypisy

  1. a b c d Pseudonim Anoda w bazie filmpolski.pl
  2. a b Pseudonim Anoda. Teatr Telewizji (teatrtelewizji.tvp.pl) . Telewizja Polska SA. .

Linki zewnętrzne