Radio Kaszëbë

Dziś wkraczamy w ekscytujący świat Radio Kaszëbë. W całej historii Radio Kaszëbë był przedmiotem badań, podziwu i kontrowersji. Od samego początku budził ciekawość najbardziej niespokojnych umysłów, które starały się rozwikłać jego tajemnice i zrozumieć jego wpływ na społeczeństwo. W tym artykule proponujemy zbadanie różnych aspektów związanych z Radio Kaszëbë, od jego pochodzenia po dzisiejsze znaczenie. Zagłębimy się w jego korzenie, przeanalizujemy jego różne aspekty i zastanowimy się nad jego wpływem na rozwój człowieka. Radio Kaszëbë to fascynujący temat, który zasługuje na eksplorację z wielu perspektyw, a naszym pragnieniem jest przedstawienie wyczerpującej analizy, która przyczyni się do wzbogacenia wiedzy na ten temat.

Radio Kaszëbë
Ilustracja
Państwo

 Polska

Siedziba

Gdynia

Język

kaszubski, polski

Data założenia

18 grudnia 2004

Właściciel

Stowarzyszenie Ziemia Pucka

Częstotliwości
w miastach

lista w artykule

Strona internetowa

Radio Kaszëbë – regionalna rozgłośnia radiowa, mająca swoją redakcję w Gdyni (wcześniej radio mieściło się w Rumi, a na samym początku we Władysławowie), która rozpoczęła nadawanie 18 grudnia 2004 roku. Koncesjonariuszem i założycielem jest Stowarzyszenie Ziemia Pucka.

Misją Radia Kaszëbë jest budowanie lokalnych więzi wśród mieszkańców Pomorza poprzez kulturowo-etniczną integrację społeczności kaszubskiej. Ze swoim całodobowym programem dociera do ponad 860 tysięcy potencjalnych słuchaczy od Helu przez Lębork i Łebę po Kościerzynę.

Radio Kaszëbë to stacja informacyjno-muzyczna nadająca audycje w dwóch językach: po polsku i kaszubsku. Silną pozycję w ramówce stacji mają cogodzinne serwisy informacyjne Klëka. Program zawiera także audycje z muzyką biesiadną i pozdrowieniami oraz konkursy antenowe.

W sezonie letnim w ramach prowadzonego na żywo studia plenerowego Radio Kaszëbë odwiedza najciekawsze miejsca i wydarzenia na Kaszubach. Stacja realizuje również projekty dotyczące twórczości muzycznej w języku kaszubskim.

Emisja

Radio nadaje na następujących częstotliwościach:

Od 30 lipca 2010 do 1 grudnia 2011 było dostępne również z satelity Hot Bird 9

  • pozycja: 13° E
  • częstotliwość odbiorcza: 11,320 GHz
  • polaryzacja: pionowa (V)
  • FEC: 3/4
  • SR: 27500
  • audio PID: 1228
  • jakość dźwięku: 192 kb/s
  • kodowanie: brak

Przypisy

Linki zewnętrzne