Renzo Eligio Filippi

Mówienie o Renzo Eligio Filippi to temat, który wywołał zainteresowanie i debatę w różnych obszarach. Od wpływu na społeczeństwo po znaczenie w historii, Renzo Eligio Filippi był przedmiotem studiów i badań w różnych dyscyplinach. Z biegiem czasu Renzo Eligio Filippi ewoluował i zyskał na znaczeniu w różnych kontekstach, co doprowadziło do głębszej i bardziej szczegółowej analizy jego znaczenia i wpływu na nasze codzienne życie. W tym artykule zbadamy różne aspekty związane ze Renzo Eligio Filippi i jego dzisiejszym znaczeniem, biorąc pod uwagę między innymi jego wpływ na kulturę, gospodarkę i politykę.

Renzo Eligio Filippi
Data i miejsce urodzenia

18 września 1935
Portogruaro

Data śmierci

3 czerwca 2001

Zawód, zajęcie

polityk, samorządowiec, menedżer

Stanowisko

poseł do Parlamentu Europejskiego (1979–1984)

Partia

Chrześcijańska Demokracja

Renzo Eligio Filippi (ur. 18 września 1935 w Portogruaro, zm. 3 czerwca 2001[1]) – włoski polityk, samorządowiec i menedżer, poseł do Parlamentu Europejskiego I kadencji.

Życiorys

Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Chrześcijańskiej Demokracji. W latach 1971–1976 i 1976–1981 zasiadał w radzie miejskiej Rzymu, od 1974 do 1976 pozostawał też asesorem ds. kultury we władzach stolicy[2][3]. Był później dyrektorem departamentu w urzędzie miejskim, dyrektorem spółki komunikacyjnej Atac oraz wiceszefem przedsiębiorstwa Itacable[4]. Został też m.in. autorem wstępów i współautorem książek dotyczących historii[5]. W 1979 uzyskał mandat posła do Parlamentu Europejskiego, przystąpił do Europejskiej Partii Ludowej, należał do Komisji ds. Kontroli Budżetu oraz Komisji ds. Stosunków Gospodarczych z Zagranicą[6].

Przypisy