Roman Strzemiecki

W dzisiejszym świecie Roman Strzemiecki zyskał niespotykane dotąd znaczenie. Niezależnie od tego, czy ze względu na swój wpływ na społeczeństwo, wpływ na kulturę, czy też znaczenie w sferze gospodarczej, Roman Strzemiecki jest tematem, który nie pozostaje niezauważony. Z biegiem czasu byliśmy świadkami ewolucji Roman Strzemiecki i dostosowania się do zmieniających się okoliczności współczesnego świata. W tym artykule szczegółowo zbadamy różne aspekty Roman Strzemiecki i jego dzisiejsze znaczenie. Od jego początków po wpływ na teraźniejszość, przeanalizujemy, w jaki sposób Roman Strzemiecki zaznaczył się przed i po w różnych aspektach życia codziennego.

Roman Strzemiecki
Data urodzenia

23 lutego 1948

Ambasador RP w Tanazanii
Okres

od 2000
do 2004

Poprzednik

Eugeniusz Rzewuski

Następca

Ryszard Malik

Roman Józef Strzemiecki (ur. 23 lutego 1948) – polski dziennikarz i dyplomata, ambasador RP w Tanzanii (2000–2004).

Życiorys

Roman Strzemiecki był przez pięć i pół roku korespondentem bliskowschodnim Polskiej Agencji Prasowej w Bejrucie i Kairze. Przez 3 lata pracował w dziale zagranicznym „Polityki”. W latach 2000–2004 ambasador RP w Tanzanii[1]. Był doradcą politycznym polskich generałów w Iraku przez trzy lata (ok. 2008)[2] oraz zastępcą ambasadora w Kuwejcie[1].

Skazany za kłamstwo lustracyjne[3].

Przypisy

  1. a b Roman Strzemiecki , Studio Opinii, 6 marca 2018 .
  2. Wirtualna Polska Media S.A, Iraccy tłumacze: co z naszym wyjazdem do Polski? , wiadomosci.wp.pl, 17 marca 2008 (pol.).
  3. "GPC": polski dyplomata skazany za kłamstwo lustracyjne , Onet Wiadomości, 1 czerwca 2013 .