S.O.S. (serial telewizyjny)

W dzisiejszym świecie S.O.S. (serial telewizyjny) stał się kwestią fundamentalną, która dotyka różnych obszarów społeczeństwa. Jego znaczenie sięga od aspektów osobistych po korporacyjne, wpływając na podejmowanie decyzji, rozwój technologiczny, gospodarkę, politykę i kulturę. Niezależnie od perspektywy, z której się do niego podchodzi, S.O.S. (serial telewizyjny) budzi obawy i generuje debaty we wszystkich sferach życia codziennego. W tym artykule zbadamy różne wymiary S.O.S. (serial telewizyjny) i jego wpływ na nasze środowisko, analizując jego znaczenie i implikacje, jakie ma na naszą obecną rzeczywistość.

S.O.S.
Gatunek

sensacyjno-kryminalny

Kraj produkcji

Polska

Oryginalny język

polski

Liczba odcinków

7

Produkcja
Produkcja

Zespół Filmowy „Pryzmat”

Reżyseria

Janusz Morgenstern

Scenariusz

Jadwiga Wojtyłło[1]

Muzyka

Andrzej Korzyński

Zdjęcia

Zygmunt Samosiuk

Scenografia

Allan Starski

Czas trwania odcinka

ok. 55 min

Pierwsza emisja
Data premiery

27 lutego 1975

Stacja telewizyjna

Telewizja Polska

S.O.S. – polski serial sensacyjno-kryminalny z 1974, realizowany w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Tczewie i Zajączkowie (Zajączkowo Tczewskie).

Fabuła

Dziennikarz i reporter radiowy Rafał Kostroń prowadzi cykliczną audycję radiową pod nazwą S.O.S., w której zajmuje się sprawami i problemami ludzi potrzebujących rady i pomocy. Zbierając materiały do kolejnego reportażu nieoczekiwanie natrafia na trop sprawy, w którą zamieszana jest jego córka.

Odcinki

  1. Tajemnica Ewy Szmidt
  2. Jolka
  3. Pułapka
  4. Fałszywy trop
  5. VENUS 73
  6. Twarz mordercy
  7. Pętla

Obsada

Przypisy

Linki zewnętrzne