Saint-Hymetière-sur-Valouse

W dzisiejszym świecie Saint-Hymetière-sur-Valouse to temat, który staje się coraz bardziej istotny i interesujący w różnych obszarach. Zarówno w sferze politycznej, społecznej i ekonomicznej, jak i w codziennym życiu ludzi, Saint-Hymetière-sur-Valouse przykuł uwagę milionów ludzi na całym świecie. Znaczenie Saint-Hymetière-sur-Valouse znajduje odzwierciedlenie w różnorodności opinii i podejść istniejących wokół tego tematu, a także w ciągłej ewolucji i zmianach, jakich doświadcza na przestrzeni czasu. Dlatego tak ważne jest pogłębienie zrozumienia Saint-Hymetière-sur-Valouse, przeanalizowanie jego implikacji i omówienie różnych jego aspektów. W tym artykule zagłębimy się w świat Saint-Hymetière-sur-Valouse, badając jego różne wymiary i odnosząc się do debat wokół tego, tak aktualnego dzisiaj, tematu.

Saint-Hymetière-sur-Valouse
gmina
Ilustracja
Merostwo w miejscowości Chemilla w gminie Saint-Hymetière-sur-Valouse
Państwo

 Francja

Region

 Burgundia-Franche-Comté

Departament

Jura

Okręg

Lons-le-Saunier

Kod INSEE

39137

Powierzchnia

18,3 km²

Populacja (2013[a])
• liczba ludności


435

Kod pocztowy

39240

Położenie na mapie Jury
Mapa konturowa Jury, na dole nieco na lewo znajduje się punkt z opisem „Saint-Hymetière-sur-Valouse”
Położenie na mapie Francji
Mapa konturowa Francji, po prawej znajduje się punkt z opisem „Saint-Hymetière-sur-Valouse”
Położenie na mapie Burgundii-Franche-Comté
Mapa konturowa Burgundii-Franche-Comté, na dole nieco na prawo znajduje się punkt z opisem „Saint-Hymetière-sur-Valouse”
Ziemia46°22′N 5°34′E/46,360000 5,560000

Saint-Hymetière-sur-Valouse – gmina we Francji, w regionie Burgundia-Franche-Comté, w departamencie Jura. W 2013 roku liczba ludności wynosiła 435 mieszkańców[1].

Gmina została utworzona 1 stycznia 2019 roku z połączenia czterech ówczesnych gmin: Cézia, Chemilla, Lavans-sur-Valouse oraz Saint-Hymetière. Siedzibą gminy została miejscowość Chemilla[2].

Uwagi

  1. Gmina istnieje od 2019 roku, jednak dane liczby ludności pochodzą z 2013 roku i obejmują zsumowaną liczbę ludności gmin, z których powstała.

Przypisy