Scutellerinae

Zagłębmy się w fascynujący świat Scutellerinae, tematu, który przykuł uwagę milionów ludzi na całym świecie. Niezależnie od tego, czy ze względu na swój wpływ na społeczeństwo, znaczenie historyczne czy wpływ na sferę kulturową, Scutellerinae stał się tematem codziennych rozmów. Przez lata wzbudził zainteresowanie i debatę, prowokując do głębokich refleksji i analiz na temat jego znaczenia i konsekwencji w naszym życiu. W tym artykule zbadamy wiele aspektów Scutellerinae, zapewniając świeżą i wzbogacającą wizję, która pozwoli nam lepiej zrozumieć jego znaczenie i znaczenie w bieżącym kontekście.

Scutellerinae
Leach, 1815
Ilustracja
Cantao ocellata
Systematyka
Domena

eukarionty

Królestwo

zwierzęta

Typ

stawonogi

Gromada

owady

Rząd

pluskwiaki

Podrząd

pluskwiaki różnoskrzydłe

Infrarząd

Pentatomomorpha

Nadrodzina

tarczówki

Rodzina

żółwinkowate

Podrodzina

Scutellerinae

Sphaerocoris annulus
Chrysocoris stolli

Scutellerinaepodrodzina pluskwiaków różnoskrzydłych z nadrodziny tarczówek i rodziny żółwinkowatych.

Pluskwiaki te mają czułki zbudowane z pięciu, a rzadko z trzech członów. Tylna para skrzydeł ma szczątkowo rozwiniętą żyłkę antewannalną i dwie żyłki interwannalne. Odwłok ma wcięte i ku przodowi odgięte boczne części tylnych krawędzi poszczególnych sternitów. Ubarwienie ciała w tej grupie często jest jaskrawe, kontrastujące i metalicznie połyskujące[1].

Podrodzina ta swym zasięgiem ograniczona jest głównie do półkuli wschodniej, gdzie występuje od Afryki i Bliskiego Wschodu po Oceanię. Na zachodniej półkuli występuje jedynie rodzaj Augocoris[1].

Takson ten wprowadzony został w 1815 roku przez Williama Elforda Leacha[2][3]. Jego podział na plemiona i rodzaje przedstawia się następująco[3]:

Przypisy

  1. a b Randall T. Schuh, James Alexander Slater: True bugs of the world (Hemiptera:Heteroptera): classification and natural history. Cornell University Press, 1995, s. 36, 238-241. ISBN 0-8014-2066-0. (ang.).
  2. W.E. Leach: Hemiptera. W: Brewster's Edinburgh Encyclopedia. D. Brewster (red.). T. 9. Edinburgh: 1815, s. 57–192.
  3. a b subfamily Scutellerinae Leach, 1815. BioLib.cz . .