Senegal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010

W tym artykule porozmawiamy o Senegal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010, temacie, który w ostatnim czasie wzbudził duże zainteresowanie. Senegal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 to szeroki i różnorodny temat, który obejmuje różne aspekty, od jego historii po dzisiejsze praktyczne zastosowania. Wiele osób poświęciło lata studiów i badań Senegal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010, co pozwoliło na lepsze zrozumienie i rozwój w tej dziedzinie. W tym artykule będziemy badać różne wymiary Senegal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010, analizując jego wpływ na społeczeństwo, jego znaczenie w dziedzinie nauki i technologii oraz przyszłe perspektywy związane z tym tematem.

Senegal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Senegal
Kod MKOl

SEN

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010
Vancouver
Chorąży

Leyti Seck

Liczba zawodników

1 w 2 konkurencjach w 1 dyscyplinie

Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0
Reprezentacja Senegalu podczas uroczystości otwarcia Igrzysk

Senegal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – występ reprezentacji Senegalu na zimowych igrzyskach olimpijskich w Vancouver w 2010 roku.

W kadrze znalazł się jeden zawodnik – Leyti Seck, który wystąpił w narciarstwie alpejskim[1]. Dla zawodnika był to drugi występ olimpijski w karierze, wystartował również w trzech konkurencjach alpejskich na igrzyskach w Turynie[2].

Seck pełnił funkcję chorążego reprezentacji Senegalu podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia igrzysk w Vancouver. Reprezentacja Senegalu weszła na stadion olimpijski jako 68. w kolejności – pomiędzy ekipami z San Marino i Serbii[3][4].

Był to 5. start reprezentacji Senegalu na zimowych igrzyskach olimpijskich i 17. start olimpijski, wliczając w to letnie występy[5].

Skład reprezentacji

Narciarstwo alpejskie

Leyti Seck wystartował w dwóch konkurencjach alpejskich – w slalomie i slalomie gigancie. W slalomie gigancie zajął 73. miejsce w gronie 81 sklasyfikowanych zawodników. Do zwycięzcy zawodów, którym był Carlo Janka, stracił 28,31 sekundy[6]. W slalomie nie ukończył pierwszego przejazdu i nie został sklasyfikowany[7].

Konkurencja Zawodnik Zjazd 1 Zjazd 2 Łącznie
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Slalom mężczyzn[8][9][7] Leyti Seck DNF NQ DNF DNF1
Slalom gigant mężczyzn[10][11][6] Leyti Seck 1:32,32 85. 1:33,82 70. 3:06,14 73.

Przypisy

Linki zewnętrzne