Sherlock Holmes i doktor Watson

W dzisiejszym świecie Sherlock Holmes i doktor Watson stał się istotnym tematem, który przyciągnął ogólną uwagę społeczeństwa. Jego znaczenie i wpływ obejmują szeroki zakres aspektów, od technologii po politykę, w tym kulturę i relacje międzyludzkie. W tym artykule zbadamy, w jaki sposób Sherlock Holmes i doktor Watson wpłynął i ukształtował różne aspekty naszego życia, a także jego rolę w tworzeniu nowych trendów i przekształcaniu ustalonych paradygmatów. Poprzez szczegółową analizę staramy się rzucić światło na różne niuanse i wymiary Sherlock Holmes i doktor Watson, aby lepiej zrozumieć jego znaczenie w naszym współczesnym społeczeństwie.

Sherlock Holmes i doktor Watson
Sherlock Holmes and Doctor Watson
Gatunek

kryminalny

Kraj produkcji

Polska
Wielka Brytania

Oryginalny język

angielski

Główne role

Geoffrey Whitehead
Donald Pickering
Patrick Newell

Liczba odcinków

24

Liczba serii

1

Produkcja
Muzyka

Ervin Drake
Stanisław Syrewicz

Zdjęcia

Gábor Pogány
Andrzej Kostenko

Scenografia

Aurelio Crugnola

Czas trwania odcinka

24 minuty

Pierwsza emisja
Data premiery

1986

Sherlock Holmes i doktor Watson (ang. Sherlock Holmes and Doctor Watson) – polsko-brytyjski serial telewizyjny z 1980.

Charakterystyka

Serial opowiada o przygodach detektywa amatora Sherlocka Holmesa oraz jego przyjaciela doktora Watsona. Liczy 24 odcinki po 24 minuty.

Odcinek Nakrapiana przepaska jest ekranizacją opowiadania, Wieża Śmierci wzorowana została na Diabelskiej nodze, Piastunki z Baker Street luźno nawiązują do opowiadania Plany Bruce-Partington, Siedzący cel do Pustego domu zaś Skradziony list do Drugiej plamy. Treść większości odcinków jest wymyślona, choć charakterystyka Holmesa i Watsona wygląda dość zgodnie z oryginalnymi przygodami autorstwa szkockiego pisarza Arthura Conana Doyle’a.

Serial kręcono w Warszawie (między innymi ulice Bednarska, Foksal, Karowa, Stare Miasto, Teatr Polski) i Nieborowie.

Obsada

i inni.

Linki zewnętrzne