W dzisiejszym świecie Sled Dowabobo jest przedmiotem rosnącego zainteresowania i debaty w różnych obszarach. Od samego początku Sled Dowabobo przyciąga uwagę ekspertów, naukowców, badaczy i ogółu społeczeństwa, wywołując serię dyskusji i refleksji na temat jego wpływu, znaczenia i możliwych implikacji. Różne podejścia i perspektywy dotyczące Sled Dowabobo dały podstawę do powstania obszernego zasobu wiedzy i informacji, które obejmują aspekty historyczne i kulturowe, a także kwestie naukowe i technologiczne. W tym sensie ten artykuł ma na celu przedstawienie wszechstronnej i multidyscyplinarnej wizji Sled Dowabobo, uwzględniającej różne aspekty i podejścia, które pozwalają nam dzisiaj pogłębić jego zrozumienie i znaczenie.
Data i miejsce urodzenia | |
---|---|
Obywatelstwo |
Sled-Tavaoe Dowabobo (ur. 31 marca 1983 na Nauru) – nauruański judoka startujący w kategorii do 73 kg, uczestnik Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012.
W 2010 roku wystąpił w Pucharze Świata w samoańskiej Apii. Już w pierwszym pojedynku przegrał ze Szwajcarem Davidem Papauxem. W tych samych zawodach wystąpił rok później, także odpadając w pierwszej rundzie (porażka z Argentyńczykiem Alejandro Clarą)[1].
Wystartował na Mistrzostwach Świata w Judo 2011, gdzie w spotkaniu grupy B przegrał z Mozambijczykiem Edsonem Madeirą[1]. W tym samym roku wziął udział w Igrzyskach Pacyfiku 2011, jednak nie zdobył tam medalu (jedynym Nauruańczykiem, który zdobył medal w judo był Joseph Iga)[2]. W 2012 roku zaprezentował się na mistrzostwach Oceanii w judo, które były oficjalnymi kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich w Londynie. W pierwszym pojedynku pokonał Papuasa Donalda Vuia. W następnym pojedynku poniósł porażkę z reprezentantem Nowej Zelandii – Seanem Choiem. W repasażu przegrał z Alenim Smithem z Samoa[3]. W końcowej klasyfikacji zajął siódme miejsce i uzyskał awans na igrzyska olimpijskie. W nich zaś początkowo został sklasyfikowany na 33. miejscu, przegrywając w pierwszej rundzie z reprezentantem Uzbekistanu – Navroʻzem Joʻraqobilovem[4], a w wyniku późniejszej dyskwalifikacji Amerykanina Nicka Delpopolo za obecność w organizmie niedozwolonej substancji (marihuany), ostatecznie zajął miejsce 32[5].
Na początku 2012 roku plasował się na 254. miejscu w rankingu Międzynarodowej Federacji Judo[6]. W rankingu przedolimpijskim zajmował już 136. miejsce[7].
Dowabobo jest sekretarzem generalnym Nauru Olympic Wrestling Federation (Nauruańska Federacja Zapasów Olimpijskich)[8].