Stara panna

W tym artykule omówimy temat Stara panna z różnych perspektyw, aby zapewnić szeroką i kompletną wizję tej kwestii. Przeanalizowane zostaną aspekty historyczne, kulturowe, społeczne i naukowe związane z Stara panna, w celu zapewnienia czytelnikowi szczegółowego i wzbogacającego przeglądu. Zostaną zbadane różne opinie i podejścia, aby zachęcić do refleksji i debaty, z zamiarem poszerzania wiedzy i promowania głębszego zrozumienia Stara panna. W tym artykule chcemy zaoferować globalną i wzbogacającą wizję, która zachęca do refleksji i krytycznego myślenia.

Stara panna – termin odnoszący się do niezamężnej kobiety[1], która przekracza przedział wiekowy postrzegany jako najlepszy okres, w którym kobiety powinny zawierać małżeństwo[2]. Może to również wskazywać, że jest mało prawdopodobne, aby dana kobieta kiedykolwiek wyszła za mąż[3]. Pełniły dawniej rolę przyzwoitek[4].

W języku angielskim termin ten (ang. spinster) pierwotnie oznaczał kobietę, która zajmowała się przędzeniem[3][5][6].

Zobacz też

Przypisy

  1. Daria Adamowicz, Yulia Anisimovets, Olga Taranek, „Gorsza” kobieta: dyskursy, inności, samotności, szaleństwa, Sutoris, 2008, ISBN 978-83-61101-11-6 (pol.).
  2. Janusz Rieger, Słownictwo polszczyzny gwarowej na Brasławszczyźnie, Wydawnictwo Naukowe Sub Lupa, 1 czerwca 2015, ISBN 978-83-64003-29-5 (pol.).
  3. a b Definition of SPINSTER , merriam-webster.com (ang.).
  4. Agnieszka Lisak, Miłość, kobieta i małżeństwo w XIX wieku, Bellona, 2009, s. 123 (pol.).
  5. Definition of spinster , dictionary.com (ang.).
  6. spinster - English-Spanish Dictionary - WordReference.com , wordreference.com .