Stratus fractus

W tym artykule zbadamy fascynujący świat Stratus fractus i jego konsekwencje dla współczesnego społeczeństwa. Od początków do dzisiejszego wpływu Stratus fractus był przedmiotem debaty, dyskusji i ciągłego zainteresowania. Przez lata Stratus fractus udowodnił swoją przydatność w różnych dziedzinach, od polityki, nauki i kultury popularnej. Dzięki tej wszechstronnej analizie będziemy starali się lepiej zrozumieć znaczenie Stratus fractus w dzisiejszym świecie i to, jak ukształtował on sposób, w jaki myślimy, działamy i odnosimy się do otaczającego nas środowiska. Dołącz do nas w tej podróży pełnej odkryć i refleksji na temat Stratus fractus.

Stratus fractus w górach

Stratus fractus – gatunek chmur Stratus. Podobnie jak chmury Stratus nebulosus, występują na niskim poziomie 0 − 600 m. Jednak w odróżnieniu od nich mają postać niskich strzępków, a nie mglistej zasłony. Z czasem strzępy stają się coraz liczniejsze i mogą utworzyć niską warstwę chmur przysłaniającą niebo na znacznym obszarze. Mogą jednak mieć formę małych kłaczków, szybko przesuwających się z wiatrem. Stratus fractus mają zdolność do szybkiego i częstego zmieniania kształtu. Jeżeli występują z obniżającymi się chmurami Nimbostratus, Altostratus lub Cumulonimbus określane są jako pannus. Często chmurom Stratus fractus towarzyszy opad mżawki lub śniegu ziarnistego. Nie należy mylić ich z chmurami Cumulus fractus, występującymi wyżej.

Dawniej chmury te określano także nazwą Fractostratus, jednak Międzynarodowy atlas chmur z 1975 roku uznaje ją za przestarzałą[1].

Przypisy

Bibliografia