Strefa ciszy (film)

W kontekście dzisiejszego społeczeństwa Strefa ciszy (film) stał się istotnym tematem, który zasługuje na pogłębienie i analizę. Od początków do dzisiejszego wpływu Strefa ciszy (film) wzbudził zainteresowanie ekspertów i osób z różnych dziedzin. W tym artykule podjęto próbę zbadania różnych aspektów Strefa ciszy (film), od jego implikacji ekonomicznych po wpływ na kulturę popularną. W związku z tym zbadane zostaną różne perspektywy, które pomogą nam lepiej zrozumieć rolę, jaką Strefa ciszy (film) odgrywa w naszym codziennym życiu. Podobnie zostaną omówione kontrowersje i debaty wokół Strefa ciszy (film), w celu wzbogacenia wiedzy czytelników i wywołania krytycznej refleksji na ten temat.

Strefa ciszy
Gatunek

thriller

Data premiery

25 maja 2001

Kraj produkcji

Polska

Język

polski

Czas trwania

102 min

Reżyseria

Krzysztof Lang

Scenariusz

Marek Kreutz
Krzysztof Lang

Główne role

Edyta Olszówka
Robert Gonera
Szymon Bobrowski
Przemysław Sadowski

Muzyka

Wojciech Waglewski

Zdjęcia

Bartosz Prokopowicz

Scenografia

Jacek Turewicz

Kostiumy

Grażyna Stando

Montaż

Marcin Bastkowski

Produkcja

ITI Cinema

Strefa ciszy – polski dreszczowiec z 2001 roku w reżyserii Krzysztofa Langa.

Zdjęcia do filmu powstały od kwietnia do maja 2000 roku. Film kręcono w Nowym Mieście Lubawskim oraz pobliskich plenerach nad Jeziorem Partęczyny.

Opis fabuły

Młode małżeństwo, Iza i Sławek, zbacza z leśnej drogi, z myślą o chwili prywatności. W dodatku ich samochód psuje się. Sławek zostaje, a Iza postanawia udać się na przystanek autobusowy. Po chwili z terenowego samochodu wysiada 4 mężczyzn. Okazuje się, że są to gangsterzy, którzy świętują wyjście jednego z nich z więzienia. Iza staje się ich „zabawką”. Tymczasem zaniepokojony Sławek usiłuje zainteresować policję zniknięciem żony. Gangsterzy wraz z Izą jadą do domu letniskowego, znajdującego się w tzw. „strefie ciszy” i tam urządzają libację alkoholową, a Iza musi walczyć o przetrwanie.

Obsada aktorska

Linki zewnętrzne