Studená Vltava

W tym artykule zajmiemy się tematem Studená Vltava, tematem, który ostatnio przykuł uwagę wielu osób. Studená Vltava to temat, który wywołał debatę i kontrowersje w różnych kręgach i ważne jest szczegółowe zbadanie różnych punktów widzenia na ten temat. Od jego początków po wpływ na dzisiejsze społeczeństwo, Studená Vltava to temat, który zasługuje na dokładne i obiektywne zbadanie. W tym artykule przyjrzymy się różnym aspektom Studená Vltava i przeanalizujemy jego implikacje w różnych obszarach. Bez wątpienia jest to temat, który nie pozostawia nikogo obojętnym i budzi ogromne zainteresowanie społeczności, dlatego ważne jest, aby poruszyć go całkowicie i wyczerpująco.

Studená Vltava
Kalte Moldau
Zimna Wełtawa
Ilustracja
Początek Zimnej Wełtawy
Kontynent

Europa

Państwo

 Niemcy
 Bawaria
 Czechy
 południowoczeski

Rzeka
Długość 24 km
Źródło
Miejsce okolice Haidmühle, Bayerischer Wald
Wysokość

855 m n.p.m.

Współrzędne

48°49′13″N 13°43′46″E/48,820278 13,729444

Ujście
Recypient Teplá Vltava
Miejsce

okolice wioski Chlum, Szumawa

Wysokość

734 m n.p.m.

Współrzędne

48°51′31″N 13°53′36″E/48,858611 13,893333

Mapa
Mapa rzeki
Zimna Wełtawa na terenie Niemiec
Położenie na mapie Czech
Mapa konturowa Czech, na dole po lewej znajduje się punkt z opisem „źródło”, powyżej na prawo znajduje się również punkt z opisem „ujście”

Studená Vltava (niem. Kalte Moldau, pol. Zimna Wełtawa) - prawostronny dopływ Ciepłej Wełtawy (Teplá Vltava, niem. Warme Moldau), który razem z nią tworzy rzekę Wełtawa (Vltava, niem. Moldau).

Studená Vltava ma swój początek na Szumawie (Bayerischer Wald) - powstaje z połączenia bawarskich potoków Goldgrubenbach i Rothbach na zachód od miejscowości Haidmühle. Na odcinku 1,5 kilometra tworzy niemiecko-czeską granicę, a przy dawnej osadzie Nové Údolí wpływa na teren Czech. Następnie mijając Stožec i Černý Kříž, aby w okolicach wioski Chlum, w rezerwacie przyrody Mrtvý luh (I strefa ochronna Parku Narodowego Szumawa) połączyć się z Ciepłą Wełtawą.

Linki zewnętrzne