Subcentrum Południe

W dzisiejszym świecie Subcentrum Południe stał się istotną kwestią, która staje się coraz ważniejsza w społeczeństwie. Od momentu powstania budzi szerokie dyskusje i kontrowersje, wzbudzając zainteresowanie i ciekawość wielu osób. Niezależnie od tego, czy ze względu na wpływ na życie codzienne, znaczenie historyczne czy wpływ na kulturę popularną, Subcentrum Południe zdołał przyciągnąć uwagę różnych warstw społeczeństwa. W tym artykule dokładnie zbadamy różne aspekty Subcentrum Południe, analizując jego znaczenie, ewolucję w czasie i jego dzisiejszy wpływ. Ponadto zbadamy różne perspektywy istniejące wokół Subcentrum Południe, oferując szeroką i obiektywną wizję tego ekscytującego tematu.

Subcentrum Południe
Państwo

 Polska

Województwo

 śląskie

Położenie

Katowice

Rodzaj

obszar poprzemysłowy

Położenie na mapie Katowic
Mapa konturowa Katowic, w centrum znajduje się punkt z opisem „Subcentrum Południe”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, na dole znajduje się punkt z opisem „Subcentrum Południe”
Położenie na mapie województwa śląskiego
Mapa konturowa województwa śląskiego, w centrum znajduje się punkt z opisem „Subcentrum Południe”
Ziemia50°13′20,2″N 18°59′12,0″E/50,222278 18,986667

Subcentrum Południe – obszar zlokalizowany na rejonach poprzemysłowych w rejonie ulic Tadeusza Kościuszki, Rzepakowej oraz Kolejowej na granicy dwóch dzielnic: Ligota-Panewniki i Piotrowic-Ochojca w Katowicach[1].

Miejscowy plan zagospodarowania przewiduje w tym miejscu budynki usługowe, handlowe oraz biurowe. Poza galerią handlową kolejnymi elementami Subcentrum mają być planowane przy pętli w Brynowie centrum przesiadkowe (jego budowa ma kosztować ok. 90 mln zł, ma się składać z siedmiu przystanków, 14 miejsc postojowych dla komunikacji zbiorowej, miejsca parkingowe oraz parkingu dla rowerów, tramwaj na południe, a także nowy układ drogowy. Planowana jest też przebudowa skrzyżowania ulic Kościuszki-Kolejowa-Jankego, które ma stać się dwupoziomowym węzłem z rondem. Ruch tranzytowy z ulicy Kościuszki w stronę ul. 73 Pułku Piechoty według założeń ma zostać poprowadzony dołem węzła, zaś po rondzie odbywał będzie się ruch lokalny[2].

Budynki zlokalizowane w Subcentrum Południe

Zobacz też

Przypisy

  1. Strona podstawowa , bip.katowice.eu (pol.).
  2. Justyna Przybytek, Katowice: na początku 2016 ruszy budowa nowej galerii handlowej. Ludzie protestują, „Dziennikzachodni.pl” (pol.).