Swietłana Wysokowa

W dzisiejszym świecie Swietłana Wysokowa odegrał fundamentalną rolę w życiu ludzi. Jego wpływ był tak znaczący, że nie ma obszaru, którego nie dotknął Swietłana Wysokowa. Niezależnie od tego, czy chodzi o sferę osobistą, zawodową, społeczną, naukową czy technologiczną, Swietłana Wysokowa stał się kluczowym elementem kształtującym nasz sposób życia. Przez lata Swietłana Wysokowa wzbudził zainteresowanie i ciekawość osób ze wszystkich środowisk, generując niekończące się badania, debaty i dyskusje na temat jego znaczenia, znaczenia i zakresu. W tym artykule będziemy dogłębnie badać świat Swietłana Wysokowa, analizując jego wpływ w różnych kontekstach i odkrywając jego znaczenie w rozwoju człowieka.

Swietłana Wysokowa
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

12 maja 1972
Krasnokamsk

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Rosja
Igrzyska olimpijskie
brąz Turyn 2006 Drużynowo

Swietłana Jurjewna Wysokowa (ros Светлана Юрьевна Высокова; ur. 12 maja 1972 w Krasnokamsku) – rosyjska łyżwiarka szybka, brązowa medalistka olimpijska.

Kariera

Największy sukces w karierze Swietłana Wysokowa osiągnęła w 2006 roku, kiedy wspólnie z Jekatieriną Abramową, Jekatieriną Łobyszewą, Warwarą Baryszewą i Galiną Lichaczową zdobyła brązowy medal w biegu drużynowym podczas igrzysk olimpijskich w Turynie. W swoim jedynym występie indywidualnym zajęła osiemnaste miejsce biegu na 3000 m. Na rozgrywanych cztery lata później igrzyskach w Vancouver ponownie była osiemnasta na 3000 m, a na dystansie 5000 m była trzynasta. Brała też udział w igrzyskach w Nagano w 1998 roku, zajmując dwunastą pozycję w biegach na 3000 i 5000 m. Nigdy nie zdobyła medalu mistrzostw świata, jej najlepszym wynikiem było czwarte miejsce w biegu drużynowym wywalczone podczas dystansowych MŚ w Inzell w 2005 roku oraz rozgrywanych dwa lata później dystansowych MŚ w Salt Lake City. Wielokrotnie startowała w zawodach Pucharu Świata, ale nigdy nie stanęła na podium. Najlepsze rezultaty osiągała w sezonie 2002/2003, kiedy była jedenasta w klasyfikacji końcowej 3000/5000 m.

Bibliografia