Szelli Jachimowicz

Temat Szelli Jachimowicz to temat, który wywołał duże zainteresowanie w dzisiejszym społeczeństwie. Wraz z postępem technologii i globalizacją Szelli Jachimowicz stał się istotnym tematem, który wpływa na różne aspekty codziennego życia. Od osoby lub wydarzenia Szelli Jachimowicz, które zaznaczyło się przed i po, po koncepcję lub trend Szelli Jachimowicz, który jest obecnie w modzie, Szelli Jachimowicz jest czymś, co zasługuje na naszą uwagę i analizę. W tym artykule zbadamy różne aspekty Szelli Jachimowicz i jego znaczenie we współczesnym społeczeństwie.

Szelli Jachimowicz
ilustracja
Data i miejsce urodzenia

28 marca 1960
Kefar Sawa, Izrael

Przewodnicząca Partii Pracy
Okres

od 21 września 2011
do 2013

Poprzednik

Ehud Barak

Następca

Jicchak Herzog

Poseł do Knesetu
Okres

od 2006

Przynależność polityczna

Partia Pracy
Unia Syjonistyczna

Szelli Jachimowicz (ur. 28 marca 1960 w Kefar Sawie) – izraelska polityk i dziennikarka, od 2006 poseł do Knesetu, w latach 2011–2013 przewodnicząca Izraelskiej Partii Pracy[1].

Życiorys

Jej rodzice pochodzą z Polski. Służbę wojskową zakończyła w stopniu porucznika. Ukończyła studia z nauk behawioralnych, psychologii, socjologii, antropologii na Uniwersytecie Ben Guriona w 1985 roku. W latach 1986–2000 była dziennikarką radia Kol Israel, a od 2000 do 2005 roku pracowała w izraelskim Kanale 2.

Po raz pierwszy wybrana do Knesetu w wyborach w 2006, z ramienia Partii Pracy. Zasiadała w Knesetach XVII, XVIII, XIX, XX i XXI kadencji

Życie prywatne

Ma dwójkę dzieci, posługuje się językiem polskim.

Przypisy

Bibliografia