Obecnie Tomasz Steifer stał się tematem ogólnego zainteresowania osób w każdym wieku i o każdym zawodzie. Od młodych studentów po profesjonalistów z różnych branż, Tomasz Steifer przykuł uwagę tłumów na całym świecie. Dzięki wpływowi wykraczającemu poza granice kulturowe i geograficzne Tomasz Steifer okazał się istotnym i znaczącym tematem we współczesnym społeczeństwie. W miarę rozwoju dyskusji na temat Tomasz Steifer ważne jest zbadanie jego różnych aspektów i konsekwencji w różnych dziedzinach nauki i praktyki. W tym artykule zagłębimy się w świat Tomasz Steifer i zbadamy jego wpływ na życie codzienne, kulturę popularną i rozwój globalny.
Data i miejsce urodzenia |
5 listopada 1955 |
---|---|
Data i miejsce śmierci |
8 października 2015 |
Miejsce spoczynku | |
Zawód, zajęcie |
Tomasz Steifer (ur. 5 listopada 1955 w Warszawie, zm. 8 października 2015 w Gdańsku) – polski historyk, malarz i heraldyk, konsultant ds. plastycznych Związku Szlachty Polskiej.
Studiował na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, który ukończył w 1978, a następnie rozpoczął studia na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki, w Katedrze Konserwacji Starych Druków i Grafiki, zakończone dyplomem w 1985. Był również absolwentem Szkoły Oficerów Rezerwy, którą ukończył w stopniu podporucznika piechoty. Zajmował się projektowaniem grafiki książkowej oraz iluzjonistycznym malarstwem sztalugowym i ściennym, był autorem projektów wystroju wielu miejsc publicznych, głównie w trójmiejskich Szadółkach, gdzie mieszkał od 1988. Tworzył stołobrazy – obrazy przestrzenne tworzone na blatach stołów.
Od czternastego roku życia pasjonował się heraldyką, jako nastolatek opublikował pierwszy felieton na ten temat, który ukazał się w tygodniku "Panorama". Był członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Heraldycznego, członkiem "The International Association of Amateur Heralds" i Polskiej Wspólnoty Heraldycznej "Nova Heraldia"[1], założycielem i prezesem fundacji "Pro Heraldica"[2] oraz twórcą wielu prac związanych ze sztuką heraldyczną m.in. wielu herbów miast i jednostek administracyjnych. Uczestniczył m.in. w wystawach: Ars Heraldica zorganizowanej przez PTH w 1995 w Muzeum Niepodległości w Warszawie[3] oraz Obok. Polska-Niemcy.1000 lat historii w sztuce zorganizowanej przez Zamek Królewski w Warszawie w 2011 w Martin-Gropius-Bau w Berlinie[4].
Pochowany na cmentarzu Powązkowskim (kwatera 303-6-30)[5].