Triumf człowieka pospolitego

W dzisiejszym świecie Triumf człowieka pospolitego przejął wiodącą rolę zarówno w życiu codziennym, jak i w sferze zawodowej. Wraz z postępem technologii i globalizacją Triumf człowieka pospolitego stał się tematem ciągłego zainteresowania, generując debaty, badania i nowe sposoby podejścia do niego. Od wpływu na społeczeństwo po konsekwencje dla gospodarki, Triumf człowieka pospolitego wywierał wpływ na różne sposoby, zmieniając nie tylko sposób, w jaki współdziałamy, ale także sposób, w jaki myślimy i odnosimy się do środowiska. W tym artykule zbadamy niektóre z najważniejszych aspektów Triumf człowieka pospolitego, analizując jego znaczenie i ewolucję w czasie.

Triumf człowieka pospolitego
Autor

Ryszard Legutko

Tematyka

filozofia

Wydanie oryginalne
Miejsce wydania

Polska

Język

polski

Data wydania

2012

Wydawca

Zysk i S-ka

Triumf człowieka pospolitego – książka Ryszarda Legutki wydana 2012 nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka. Esej poświęcony jest analizie podobieństw między liberalną demokracją a komunizmem i socjalizmem[1].

Zagraniczne wydania

  • W 2016 w USA ukazał się angielski przekład tej publikacji[2], pod tytułem The Demon in Democracy: Totalitarian Temptations in Free Societies, Encounter Books, Nowy Jork.
  • W 2017 książka ukazała się w języku niemieckim Dämon der Demokratie - Totalitäre Strömungen in liberalen Gesellschaften nakładem Karolinger Verlag, Wiedeń[3].
  • W języku czeskim Triumf průměrného člověka, nakładem wydawnictwa Centrum pro studium demokracie a kultury, Brno[4].
  • Rumuńskie wydanie: Triumful omului de rând, Casa Cărții de Știința, Kluż-Napoka 2017[5].
  • Chorwackie wydanie: Demon u demokraciji, Verbum 2019[6]
  • Francuskie wydanie: Le diable dans la démocratie, 2021[7]

Przypisy

Linki zewnętrzne