Université Libre de Bruxelles

Obecnie Université Libre de Bruxelles jest bardzo istotnym tematem, który budzi zainteresowanie i debatę w różnych obszarach. Z biegiem czasu Université Libre de Bruxelles zyskuje coraz większe znaczenie w dzisiejszym społeczeństwie, a jego wpływ jest zauważalny w różnych aspektach życia codziennego. Od sfery osobistej po sferę pracy, Université Libre de Bruxelles okazał się tematem, który nie pozostaje niezauważony, wzbudzając zainteresowanie ekspertów, naukowców i ogółu ludzi. W tym artykule zbadamy różne aspekty związane z Université Libre de Bruxelles, a także jego wpływ na dzisiejsze społeczeństwo.

Université Libre de Bruxelles
Universitas Bruxellensis
Ilustracja
Dewiza

Scientia vincere tenebras

Data założenia

1834

Typ

publiczna

Państwo

 Belgia

Liczba pracowników

4 400

Liczba studentów

20 000

Rektor

Didier Viviers

Członkostwo

EUA, AUF, T.I.M.E., ENTREE, IMCC, UNICA, Atomium Culture

Położenie na mapie Brukseli
Mapa konturowa Brukseli, blisko centrum na dole znajduje się punkt z opisem „<em lang="fr">Université Libre de Bruxelles</em>”
Położenie na mapie Belgii
Mapa konturowa Belgii, blisko centrum u góry znajduje się punkt z opisem „<em lang="fr">Université Libre de Bruxelles</em>”
Ziemia50°48′42″N 4°22′52″E/50,811667 4,381111
Strona internetowa

Université Libre de Bruxelles (ULB) (pol. Wolny Uniwersytet Brukselski[1]) – francuskojęzyczny uniwersytet znajdujący się w Brukseli w Belgii, założony w 1834 roku. Liczy około 20 000 studentów.

W skład uniwersytetu wchodzą trzy główne kampusy: Campus de la Plaine w Ixelles, Campus du Solbosch oraz Campus Erasme znajdujący się w Anderlecht.

Uniwersytet ukończyli m.in. Jules Bordet, Enver Hoxha, Henri La Fontaine, Amélie Nothomb, Ilya Prigogine oraz Paul-Henri Spaak.

Wydziały na ULB

Każdy z wydziałów kończy się licencjatem, zaś później wybiera się ściśle określoną dziedzinę nauczania w ramach danego programu.

Przypisy