Obecnie Wikiprojekt:Unia Europejska/Lepsze artykuły to temat, który przykuł uwagę wielu ludzi na całym świecie. Dzięki swojemu znaczeniu w naszym obecnym społeczeństwie Wikiprojekt:Unia Europejska/Lepsze artykuły osiągnął poziom znaczenia, który wykracza poza zwykłą modę. Na przestrzeni lat ewoluował i stał się centralnym punktem dyskusji i zainteresowań w różnych obszarach. Od wpływu na technologię po wpływ na kulturę popularną, Wikiprojekt:Unia Europejska/Lepsze artykuły okazał się tematem wartym głębszego zbadania, aby zrozumieć jego prawdziwy zasięg i znaczenie dzisiaj. W tym artykule zagłębimy się w świat Wikiprojekt:Unia Europejska/Lepsze artykuły, aby lepiej zrozumieć jego wpływ i znaczenie w naszym codziennym życiu.
Unia Europejska - czyli niejako nasz główny artykuł - oto głosowanie z DA. Sugestie: zbytnie liściarstwo, braki w przypisach, do przebudowy sekcja "krytyka", rozbudować "geografię", ja osobiście pozbyłbym się obu tych tabeli z listami polityków, a potem zobaczymy. Ale generalnie artykuł ma potencjał i sądzę, że wspólnymi siłami będziemy w stanie go dopracować przynajmniej do poziomu DA. TR (dyskusja) 11:14, 22 lis 2008 (CET)
Instytucje Wspólnot Europejskich i organy Unii Europejskiej - dobra podstawa - należy napisać wstęp, stworzyć opisy instytucji tylko wymienionych oraz poprawić technikalia - użyć szablonu cytowania, dopracować linki zewnętrzne, etc. TR (dyskusja) 13:49, 22 lis 2008 (CET)
Polska w Unii Europejskiej - kolejny ważny temat. Generalnie mamy tu jednak tylko trochę historii, a brakuje opisu obecnej rzeczywistości - w jakich instytucjach i w jakiej liczbie działają Polacy, jakie są podejmowane inicjatywy, etc. TR (dyskusja) 14:54, 22 lis 2008 (CET)
Państwa kandydujące do Unii Europejskiej - już po pierwszym podejściu do uzyskania statusu DA. Kolejna solidna podstawa do DA, ale jak widać wciąż za mało - trzeba uwzględnić uwagi głosujących przeciw i zabrać się do dzieła. TR (dyskusja) 22:03, 22 lis 2008 (CET)
Traktat lizboński- podstawa jest, nawet 80 linków odsyłających, jednak czegoś brakuje, szczególnie tabela musi zostać uporządkowana w warstwie daty złożenia w depozyt, no i przeredagowanie artykułu--Siekierki (dyskusja) 14:11, 23 lis 2008 (CET)
Trzeba też zmienić kolejność sekcji - np. nie rozumiem czemu Reakcje polskich polityków wobec Szczytu Lizbońskiego są na samym końcu, a powinny być zaraz po szczycie lizbońskim, natomiast ja zacząłbym od sekcji Historia powstania „Konstytucji dla Europy”, a np. Różnice wobec Eurokonstytucji uczyniłbym podsekcją w Postanowieniach traktatu.
Podsumowując oto moja propozycja:
Tak chyba najlogiczniej. TR (dyskusja) 15:28, 23 lis 2008 (CET)
9.04.2008 r Przydent Lech Kaczynski podpisal ustawe, co nie jest rownoznacze ze ja ratyfikowal. Dziwna to procedura, nie bardzo przejzysta, ale prawdziwa.
Z angielskiej wiki, napisane troche z moim udzialem (walczylem by obcokrajowcy zrozumieli, ze sam akt podpisania nie jest rownoznaczny z rayfikacja). Udalo sie wywalczyc takowy dzial. Niemniej data 9 kwietnia 2008 powinna pozostac: Ratification in Poland was stalled while awaiting presidential signature (so-called "ratification act"). The President, by that point, did sign the bill which allows him to ratify the treaty (in that bill the procedure for granting consent to ratification was chosen according to Article 90.4 of the Polish constitution.). It did not mean that he finished the ratification of the treaty. The President is not obliged to ratify the treaty.
The president, Lech Kaczyński, has yet to give his final signature and has cited that it would be pointless to do so before a solution to the Irish no vote is found. This situation is generally attributed to a domestic dispute between the two major political parties PO (the current government) and PiS (the presidential party). The PiS want the PO to enact a new law which would oblige the government to consider the opinion of the president and parliament before every summit of the European Council.
The president has come under increasing pressure from the French Presidency to ratify the treaty with President Sarkozy reminding him that he originally negotiated the treaty.
A w ogóle to warto w artykule o traktacie szerzej opisać kwestię ratyfikacji, nie tylko w Polsce i Irlandii, ale także rozszerzyć wątek czeski, słowacki i niemiecki. TR (dyskusja) 13:53, 26 lis 2008 (CET)