W tym artykule zagłębimy się w temat Witold Okoński, temat, który w ostatnim czasie wzbudził zainteresowanie i dyskusję. _Var1 zyskał na znaczeniu ze względu na swój wpływ na różne obszary, od polityki po naukę, w tym kulturę i społeczeństwo w ogóle. W tym artykule przeanalizujemy różne perspektywy istniejące na Witold Okoński, oferując pełny i obiektywny przegląd, który pozwoli czytelnikowi wyrobić sobie świadomą opinię na ten temat. Dodatkowo zbadamy pochodzenie i ewolucję Witold Okoński, a także jego znaczenie w bieżącym kontekście. Bez wątpienia Witold Okoński stanowi temat o ogromnym znaczeniu, który zasługuje na ostrożne i obiektywne potraktowanie, i właśnie celem tego artykułu jest przedstawienie pełnej i szczegółowej wizji tego tematu, który jest dziś tak aktualny.
Witold Okoński (ur. 1904, zm. 1979) – polski dyplomata, w latach 30. konsul w Mińsku, w 1945 Chargé d’affaires w Teheranie.
Pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych rozpoczął w 1928. W latach 30. pełnił obowiązki attaché konsularnego, a później wicekonsula, sekr. ambasady, kier. konsulatu gen. w Mińsku (1935-1939)[1]. W listopadzie 1941 został mianowany konsulem RP w Rangunie, jednak placówki nie objął. Sprawował funkcję I sekretarza poselstwa i konsula RP w Teheranie, a od lipca 1944 radcy poselstwa RP w Teheranie. 1 czerwca 1945 objął urząd Chargé d’affaires w Teheranie.
W 1937 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Gwiazdy Rumunii[2], a w 1939 Złotym Krzyżem Zasługi[3].