Woodstock (film)

W dzisiejszym świecie Woodstock (film) pozostaje tematem o ogromnym znaczeniu i zainteresowaniu szerokiego grona odbiorców. Jego znaczenie przekracza granice i pokolenia, a jego wpływ jest odczuwalny w różnych sferach społeczeństwa. Od momentu powstania do chwili obecnej Woodstock (film) był przedmiotem debaty, analiz i refleksji, stale generując nowe perspektywy i podejścia do jego znaczenia i wpływu. W tym artykule zbadamy wiele aspektów Woodstock (film), badając jego ewolucję w czasie i jego znaczenie we współczesnym kontekście. Poprzez szczegółową analizę i krytyczne spojrzenie będziemy starali się głębiej zagłębić w znaczenie Woodstock (film) i jego wpływ na nasze życie, oferując kompleksową wizję, która pozwoli nam zrozumieć jego znaczenie w dzisiejszym świecie.

Woodstock
Gatunek

dokumentalny
historyczny
muzyczny

Rok produkcji

1970

Data premiery

26 marca 1970

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Język

angielski

Czas trwania

184 min

Reżyseria

Michael Wadleigh

Woodstock (film)amerykański film dokumentalny z 1970 roku będący zapisem festiwalu muzycznego Woodstock, który odbył się w dniach 15–18 sierpnia 1969 roku na farmie M. Yasgura w Bethel koło Nowego Jorku.

Wyróżnienia

Rok wpisania National Film Registry
1996 Lista filmów budujących dziedzictwo kulturalne USA utworzona przez National Film Preservation Board[1] i przechowywana w Bibliotece Kongresu Stanów Zjednoczonych[2][3]

Nagrody i nominacje

Nazwa nagrody Wygrane Nominacje
Oscar 1971
Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny Bob Maurice (producent)
1971
Najlepszy dźwięk Dan Wallin, L.A. Johnson
Najlepszy montaż Thelma Schoonmaker[4][5]

Przypisy

Bibliografia

Linki zewnętrzne