W dzisiejszym artykule zajmiemy się Zespół samurski, bardzo istotnym tematem, który w ostatnim czasie przykuł uwagę wielu osób. Dzięki szczegółowemu i wyczerpującemu podejściu zagłębimy się w najważniejsze i kontrowersyjne aspekty związane z Zespół samurski, aby zaoferować pełny i obiektywny pogląd na ten temat. Poprzez badania i dogłębną analizę zbadamy implikacje i reperkusje, jakie Zespół samurski ma w różnych obszarach społeczeństwa, a także możliwe rozwiązania lub podejścia do skutecznego rozwiązania tego problemu. Nie przegap tej okazji, aby pogłębić swoją wiedzę na temat Zespół samurski i zyskać szerszą i bardziej świadomą perspektywę na tę niezwykle istotną kwestię.
Zespół samurski[1] (grupa samurska, inna nazwa: języki lezgińskie[2] lub lezgijskie) – grupa blisko spokrewnionych języków kaukaskich, używanych przez ludność w południowym Dagestanie oraz (częściowo) w północnym Azerbejdżanie.
Zespół samurski obejmuje następujące języki (w nawiasie nazwa alternatywna):
W niektórych klasyfikacjach chinalugijski, ze względu na swą odrębność względem pozostałych języków grupy, bywa z niej wyłączany i uznawany za język izolowany. Czasami do grupy tej bywa zaliczany także język udyjski.