Antanas VenclovaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antanas Venclova, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antanas Venclova, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antanas Venclova, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antanas Venclova, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antanas Venclova, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antanas Venclova. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antanas Venclova (7 stycznia 1906 28 czerwca 1971) by sowieckim i litewskim politykiem, poet , dziennikarzem i tumaczem .

Wczesne ycie

Urodzona w Trempiniai w Suwalszczynie Venclova studiowaa litewski, rosyjski i francuski na Uniwersytecie Witolda Wielkiego w Kownie . W 1936 odwiedzi Zwizek Radziecki, zafascynowany systemem sowieckim i jego kultur. Przed wybuchem II wojny wiatowej pracowa jako nauczyciel i by redaktorem prokomunistycznych pism Treias frontas (Trzeci Front) i Provaist .

Polityk

Po sowieckiej okupacji Litwy w 1940 r. zosta na krótko mianowany ministrem owiaty Litewskiej SRR . Zosta wybrany na przedstawiciela do Sejmu Ludowego i uda si do Moskwy w ramach delegacji domagajcej si wczenia Litwy do Zwizku Radzieckiego. Po niemieckiej inwazji na Zwizek Radziecki w 1941 r. wycofa si wraz z Armi Czerwon i podczas okupacji hitlerowskiej pozosta w Rosji Sowieckiej, a w 1944 r. powróci na Litw.

W nastpnych latach wiernie suy rzdowi sowieckiemu.

W 1947 otrzyma Nagrod Stalina . Venclova napisaa oryginalne sowa hymnu Litewskiej SRR i przetumaczya sowa hymnu sowieckiego na jzyk litewski. Po mierci Józefa Stalina druga strofa tekstu hymnu Litwy zostaa zmieniona przez Vacysa Reimerisa, aby usun wszelkie wzmianki o Stalinie. W latach 1954-1959 Venclova bya prezesem Zwizku Literatów Litewskich. Zmar w Wilnie w 1971 roku.

Rodzina

Jego syn, poeta Tomas Venclova , by wybitnym dysydentem.

Bibliografia

Opiniones de nuestros usuarios

Alina Banasiak

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Antanas Venclova pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Antanas Venclova tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Ada Rosiński

Artykuł o Antanas Venclova jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Damian Markowski

Dzięki za ten post na Antanas Venclova, właśnie tego potrzebowałem

Przemyslaw Gajewski

Ten wpis na Antanas Venclova sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Agnes Krawczyk

Informacje o zmiennej Antanas Venclova są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.