AntarktodonWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antarktodon, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antarktodon, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antarktodon, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antarktodon, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antarktodon, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antarktodon. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antarktodon
Zakres czasowy: Wczesny eocen
~48.6-37.2  Ma
Klasyfikacja naukowa
Królestwo:
Gromada:
Klasa:
Zamówienie:
Rodzaj:
Antarktodon

Gatunek

Antarctodon jest wymary rodzaj z meridiungulatan ssaków z wczesnego eocenu (póno iprezu wiekowej). Jest to podstawowy astrapotherian który mieszka w tym, co jest teraz Seymour Wyspa , Pówysep Antarktyczny , w tej chwili nadal podczony do Ameryki Poudniowej , gdzie wikszo astrapotherians znalaza. Holotyp i wycznie próbki MLP 08-XI-30-1, izolowane prawo P4 lub M1, zosta znaleziony w Telm 5 Czonek formacji La Mesety w Zachodniej Antarktyce . Po raz pierwszy zosta nazwany przez Mariano Bonda, Alejandro Kramarz, Ross DE MacPhee i Marcelo Reguero w 2011 roku, a gatunek typowy to Antarctodon sobrali .

Filogeneza

Kladogram wedug Bonda i in. 2011

Astrapoteria

Eoastrapostylops

Trygonostylopy

Tetragonostylopy

Antarktodon

Albertogaudrya

Scaglia

Astrapotheriidae

Astrapontos

Maddenia

Parastrapoterium

Astrapoterium

Granastrapoterium

Bibliografia

Bibliografia

  • Bonda, Mariano; Kramarz, Alejandro; MacPhee, Ross DE; Reguero, Marcelo (2011). Nowy astrapoter (Mammalia, Meridiungulata) z formacji La Meseta na wyspie Seymour (Marambio) oraz ponowna ocena poprzednich zapisów dotyczcych astrapoterów antarktycznych (PDF) . Nowicjaty Muzeum Amerykaskiego (3718): 16. doi : 10.1206/3718.2 . S2CID  58908785 .Opiniones de nuestros usuarios

Tomasz Olszewski

Uważam, że ten wpis o zmiennej Antarktodon jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Gabriel Cichoń

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Antarktodon, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.

Lukas Zawada

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.