Antarktyczne Królestwo FlorystyczneWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antarktyczne Królestwo Florystyczne, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antarktyczne Królestwo Florystyczne, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antarktyczne Królestwo Florystyczne, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antarktyczne Królestwo Florystyczne, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antarktyczne Królestwo Florystyczne, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antarktyczne Królestwo Florystyczne. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Phormium tenax , Piha , Nowa Zelandia

Pastwo antarktyczne , równie Holantarctic Brytania , to florystyczny królestwo , które obejmuje wikszo obszarów na poudniu wiatowej 40 ° S szerokoci geograficznej . Po raz pierwszy zosta zidentyfikowany przez botanika Ronalda Gooda, a póniej przez Armena Takhtajana . Antarktyczne Królestwo Florystyczne to klasyfikacja w fitogeografii , róna od klasyfikacji królestw Antarktyki w biogeografii oraz klasyfikacji rodzajów/gatunków flory antarktycznej w botanice .

Geografia

Pastwo antarktyczne obejmuje kontynent Antarktydy , Patagonia (poudniowym Chile , poudniowej Argentynie , Tierra del Fuego ), wikszo z Nowej Zelandii , w Nowej Zelandii Wyspy Subantarktyka oraz wszystkich wysp na Oceanie Poudniowym poudniu 40 ° szerokoci geograficznej poudniowej, w tym Gough Wyspa , Wyspy Kerguelena i Falklandy . Tasmania zostaa pominita, poniewa jej gatunki rolin s bliej spokrewnione z tymi wystpujcymi w australijskim Królestwie Florystycznym .

Flora

Do flory Antarktyki Brytanii siga czasów Gondwany , poudniowej superkontynentu który raz zawarte wikszo ldów w dzisiejszej poudniowej pókuli , chocia zostaa ona pod wpywem flory holarktycznego Brytanii od trzeciorzdu okresie. Ronald Good zauway, podobnie jak znacznie wczeniej Joseph Dalton Hooker , e wiele gatunków rolin Antarktydy, umiarkowanej Ameryki Poudniowej i Nowej Zelandii byo bardzo blisko spokrewnionych, pomimo ich oddzielenia od rozlegego Oceanu Poudniowego .

Wedug Ronalda Gooda w Antarktycznym Królestwie Florystycznym wystpuje okoo 50 rodzajów rolin naczyniowych, w tym Nothofagus i Dicksonia . Takhtajan odnotowa take setki innych rodzajów rolin naczyniowych rozproszonych i izolowanych na wyspach Oceanu Poudniowego , w tym Calandrinia feltonii z Falklandów, Pringlea antiscorbutica z Wysp Kerguelena i rodzaje megaherb z Nowej Zelandii.

Wedug Takhtajan nastpujce rodziny s endemiczne lub subendemic do tego królestwa: Thyrsopteridaceae , Lactoridaceae , Gomortegaceae , Hectorellaceae ( Hectorella ) Halophytaceae , Malesherbiaceae , Francoaceae , Aextoxicaceae , vivianiaceae , Misodendraceae , Tribelaceae , Griseliniaceae i Alseuosmiaceae .

Podziay

Pastwo antarktyczne jest podzielona na cztery regiony florystycznych, a nawet dalej podzielony na szesnacie województw florystycznych. Wikszo prowincji ley w strefie konwergencji Antarktyki lub bardzo blisko niej .

Regiony florystyczne

Regiony Florystyczne w Antarktycznym Królestwie Florystycznym to:

  • Region Fernandezdez
  • Region Argentyna-Chile-Patagonia
  • Region Poudniowych Wysp Subantarktycznych
  • Region neozeylandzki

Region Fernandezdez

Fernandezian Region jest czsto równie objte neotropical Brytanii . Obejmuje archipelagi Wysp Juan Fernández i Desventuradas u zachodniego wybrzea Chile.

Prowincja Juan Fernández

Region Argentyna-Chile-Patagonia

W poudniowej Ameryce Poudniowej , w regionach Chile i Argentyny .

Pónocna prowincja chilijska
rodkowa prowincja chilijska
Argentyska prowincja Pampa
Prowincja Patagoska
Prowincja Ziemi Ognistej

Region neozeylandzki

Im wiksza Nowa Zelandia Wyspy regionu, w tym: w ZEALANDIA wysp (np North Island , South Island ), e Nowa Zelandia odlegych wysp , a Nowa Zelandia Wyspy Subantarktyka .

Prowincja Lorda Howe'a
Prowincja Norfolk
Prowincja Kermadecka
Pónocna prowincja neozeylandzka
rodkowa prowincja neozeylandzka
Poudniowa prowincja neozeylandzka
Prowincja Chatham
Nowa Zelandia Subantarktyczna Prowincja Wysp Islands

Region Poudniowych Wysp Subantarktycznych

Poudniowe Wyspy Subantarktyczne

Tristan prowincja Gough
Prowincja Kerguelen

Zobacz te

Bibliografia

Linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Blazej Krawiec

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Antarktyczne Królestwo Florystyczne, daje dużo pewności.

Dorota Skowron

W tym poście o Antarktyczne Królestwo Florystyczne dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

Grazyna Marzec

Wreszcie artykuł o Antarktyczne Królestwo Florystyczne, który jest łatwy do przeczytania.