Antarktyczny krownik nienyWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antarktyczny krownik nieny, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antarktyczny krownik nieny, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antarktyczny krownik nieny, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antarktyczny krownik nieny, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antarktyczny krownik nieny, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antarktyczny krownik nieny. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antarktyczny krownik nieny
Snow cruiser 2.jpg
Antarctic Snow Cruiser, poniewa zosta porzucony (22 grudnia 1940)
Przegld
Producent Instytut Technologii Zbroi
Nazywany równie Pingwin, Pingwin 1, ów
Produkcja 1937-1939
Lata modelowe 1939  ( 1939 )
monta Stany Zjednoczone: Chicago , Illinois
Projektant Thomas Poulter
Nadwozie i podwozie
Klasa Klasa 9
Ukad Silnik przedni wzduny, napd na cztery koa
Ukad napdowy
Silnik Dwa 11,0 l (672 cu in) silniki wysokoprne Cummins H-6
Silnik elektryczny Cztery silniki elektryczne 56kW
Moc wyjciowa 112 kW (152 KM) kady
Wymiary
Dugo 669 cali (17,0 m)
Szeroko 239 cali (6,1 m)
Wzrost Koa wysunite: 192 cale (4,9 m)
Koa schowane: 144 cale (3,7 m)
Masa wasna 75 000 funtów (34 000 kg)

Antarctic nieg Cruiser by pojazd zaprojektowany od 1937 do 1939 roku pod kierunkiem Thomasa Poulter , przeznaczony do uatwienia transportu w Antarktyce podczas United States Antarctic Expedition usug (1939-41). Snow Cruiser by równie znany jako Pingwin, Pingwin 1 lub ów w niektórych opublikowanych materiaach.

Poulter by zastpc dowódcy Byrd's Second Antarctic Expedition , wystrzelonej w 1934 roku. Od czasu pobytu na Antarktydzie Poulter opracowa kilka innowacyjnych funkcji. Masywny Snow Cruiser generalnie nie dziaa zgodnie z oczekiwaniami w trudnych warunkach (opony, szczególnie gadkie, aby unikn zaschnicia niegu, nie trzymay si lodu) i ostatecznie zosta porzucony na Antarktydzie. Odkryty ponownie pod gbok warstw niegu w 1958 roku, póniej ponownie znikn z powodu zmieniajcych si warunków lodowych.

Historia

projekt i konstrukcja

29 kwietnia 1939 r. Poulter i The Research Foundation of Armor Institute of Technology pokazali plany urzdnikom w Waszyngtonie . Fundacja sfinansowaaby koszty i nadzorowaa budow, a take uyczya pojazdu Subie Antarktycznej Stanów Zjednoczonych. Prace rozpoczy si 8 sierpnia 1939 r. i trway 11 tygodni. 24 padziernika 1939 r. pojazd zosta po raz pierwszy odpalony w firmie Pullman Company na poudnie od Chicago i rozpocz podró o dugoci 1640 km (1020 mil) do Boston Army Wharf. Podczas podróy uszkodzony ukad kierowniczy spowodowa, e pojazd zjecha z maego mostu na autostradzie Lincolna do strumienia w pobliu miasta Gomer w stanie Ohio, gdzie pozosta przez trzy dni. Po przybyciu do Bostonu , 15 listopada 1939 wylecia na Antarktyd na pokadzie USCGC North Star .

Przylot na Antarktyd

Snow Cruiser przyby do Maej Ameryki w Zatoce Wielorybów na Antarktydzie wraz z United States Antarctic Service Expedition na pocztku stycznia 1940 roku i napotka wiele problemów. Aby rozadowa pojazd, trzeba byo zbudowa ramp z drewna. Gdy pojazd by rozadowywany ze statku, jedno z kó przebio si przez ramp. Zaoga wiwatowaa, gdy Poulter wjecha pojazdem z rampy, ale wiwaty ucichy, gdy pojazd nie przejecha przez nieg i lód. Due, gadkie, bezbienikowe opony zostay pierwotnie zaprojektowane dla duego pojazdu bagiennego; obracay si swobodnie i zapewniay bardzo niewielki ruch do przodu, zatapiajc si w niegu do 3 stóp (0,91 m). Zaoga przymocowaa dwie zapasowe opony do przednich kó pojazdu i zainstalowaa acuchy na tylnych koach, ale nie bya w stanie przezwyciy braku przyczepnoci. Zaoga odkrya póniej, e opony zapewniaj lepsz przyczepno podczas jazdy do tyu. Najduszy trekking to 92 mile (148 km) pokonany cakowicie do tyu. 24 stycznia 1940 r. Poulter wróci do Stanów Zjednoczonych, pozostawiajc F. Alton Wade na czele czciowej zaogi. Mieszkajc w pokrytym niegiem i drewnem Snow Cruiser, naukowcy przeprowadzili eksperymenty sejsmologiczne, pomiary promieniowania kosmicznego i pobieranie próbek rdzeni lodowych . Finansowanie projektu zostao anulowane, poniewa w Stanach Zjednoczonych skupiono si na II wojnie wiatowej .

Ponowne odkrycie i ostateczny los

Podczas operacji Highjump pod koniec 1946 r. zespó ekspedycyjny znalaz pojazd i odkry, e potrzebuje tylko powietrza w oponach i niektórych czynnoci serwisowych, aby móg dziaa.

W 1958 roku midzynarodowa ekspedycja odkrya krownik nieny w Little America III za pomoc buldoera. By pokryty 23 stopami (7,0 m) niegu, a jego pozycj wyznacza dugi bambusowy kij. Udao im si wykopa dno kó i dokadnie zmierzy ilo opadów niegu, odkd zosta porzucony. Wewntrz pojazd by dokadnie taki, jak zostawia go zaoga, z papierami, czasopismami i papierosami porozrzucanymi dookoa.

Póniejsze ekspedycje nie doniosy o ladzie pojazdu. Chocia pojawiy si nieuzasadnione spekulacje, e (pozbawiony przyczepnoci) Snow Cruiser zosta przejty przez Zwizek Radziecki podczas zimnej wojny , pojazd najprawdopodobniej znajduje si na dnie Oceanu Poudniowego lub jest zakopany gboko pod niegiem i lodem. Lód antarktyczny jest w cigym ruchu, a szelf lodowy nieustannie przesuwa si w morze. W 1963 roku dua cz Lodowego Szelfu Rossa oderwaa si i odpyna; przerwa nastpia przez Little America. Nie wiadomo, po której stronie lodowego szelfu znajdowa si Snow Cruiser.

Gówne cechy

Krownik by w stanie przewozi dwupatowiec, który móg ldowa i startowa na lodzie. Wntrze krownika zostao zaprojektowane jako mobilny habitat, który moe wesprze zespó odkrywców podczas duszej podróy.

Gówne funkcje obejmoway:

Szczegóy pojazdu

Specyfikacje
Atrybut Opis
Dugo 55 stóp 9 cali (17,0 m)
Szeroko 19 stóp 11 cali (6,06 m)
Wzrost Koa schowane: 12 stóp (3,7 m)
Koa wysunite: 16 stóp (4,9 m)
Waga (z adunkiem) 75 000 funtów (34 000 kg)
Zasig 5000 mil (8000 km)
Maksymalna prdko 30 mil na godzin (48 km/h)
Samowystarczalno 1 rok w najbardziej ekstremalnych warunkach
Pojemno paliwa 2500 galonów amerykaskich (9500 litrów) przechowywanych pod podog
Dodatkowa pojemno paliwa 1000 galonów amerykaskich (3800 litrów) zmagazynowanych na dachu do wykorzystania przez samolot
Rozmiar zaogi 5 ludzi
Szacowany koszt 300 000 USD (dzisiaj 5,6 mln USD)
Przedziay kabiny kabina sterownicza, warsztat mechaniczny, kuchnia poczona z ciemni, magazyn paliwa, magazyn ywnoci, dwie zapasowe opony
Ukad napdowy
Atrybut Opis
Konfiguracja Diesel-Electric Hybrid (2 silniki diesla, 2 generatory, 4 silniki elektryczne)
Producent i model silnika wysokoprnego Silnik Cummins H-6
Moc silnika wysokoprnego 150 koni mechanicznych (110 kW) przy 1800 obr./min 300 koni mechanicznych (220 kW) czna moc dla 2 silników
Konfiguracja silnika wysokoprnego 6-cylindrowy rzdowy; wolnossce
Przemieszczenie silnika wysokoprnego 672 cale szecienne (11,01 litra)
rednica i skok silnika Diesla 4+7 8  cali (120 mm) otwór x 6 cali (150 mm) skok
Generatory elektryczne Ogólne elektryczne
Producent silników z napdem elektrycznym Ogólne elektryczne
Moc silnika elektrycznego napdu 75 koni mechanicznych (56 kW) 300 koni mechanicznych (220 kW) czna moc dla 4 silników
Producent opon Goodyear Firma Opon i Gumy
Wymiary opon 120 cali (3000 mm) rednica zewntrzna x 66 cali (1700 mm) rednica wewntrzna x 33,5 cala (850 mm) szeroko

Zobacz te

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Ewa Ciesielski

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Michal Cieślak

Uważam, że ten wpis o zmiennej Antarktyczny krownik nieny jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Renata Jakubowski

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Antarktyczny krownik nieny, jest to bardzo dobra opcja.

Iwona Godlewski

Wreszcie artykuł o Antarktyczny krownik nieny, który jest łatwy do przeczytania.