Antarktyda (1983 film)Wszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antarktyda (1983 film), jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antarktyda (1983 film), które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antarktyda (1983 film), których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antarktyda (1983 film), ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antarktyda (1983 film), bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antarktyda (1983 film). Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antarktyda
Nankyoku Monogatari plakat.jpg
Plakat filmowy
W reyserii Koreyoshi Kurahara
Scenariusz Toshir Ishid Koreyoshi
Kurahara
Tatsuo Nogami
Susumu Saji
Wyprodukowano przez Tomohiro Kaiyama
Masaru Kakutani
Koretsugo Kurahara
Juichi Tanaka
W roli gównej Ken Takakura
Tsunehiko Watase
Eiji Okada
Masako Natsume
Kinematografia Akira Shiizuka
Edytowany przez Koreyoshi Kurahara
Akira Suzuki
Muzyka stworzona przez Vangelis
Dystrybuowane przez Filmy Nippon Herald
Data wydania
  • 23 lipca 1983 ( 1983-07-23 )
Czas trwania
143 minuty (wersja japoska)
112 minut (wersja amerykaska)
Kraj Japonia
Jzyk jzyk japoski
Budet 40 milionów dolarów
Kasa biletowa 139,6 mln USD ( szacunkowe )

Antarktyda (, Nankyoku Monogatari , dos. Opowie o biegunie poudniowym) to japoski dramat z 1983 roku w reyserii Koreyoshi Kurahary z udziaem Kena Takakury . Jej fabua koncentruje si na niefortunnej japoskiej ekspedycji naukowej na Biegun Poudniowy w 1958 r., dramatycznym ratowaniu przed niemoliwymi warunkami pogodowymi w drodze powrotnej, relacjach midzy naukowcami a ich lojalnymi i pracowitymi sachaliskimi psami husky , zwaszcza wiodcymi psami Taro i Jiro oraz losy 15 psów pozostawionych, aby same sobie radziy.

Film zosta wybrany jako japoski film dla najlepszego filmu nieanglojzycznego na 56. Oscara , ale nie zosta przyjty jako nominowany. Wszed na 34. Midzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie , a podczas Japan Academy Awards zosta nominowany za najlepszy film, zdjcia, owietlenie i muzyk, zdobywajc nagrod Popularnoci dla dwóch psów Taro i Jiro jako najpopularniejszego wykonawcy, a take za zdjcia i nagrod czytelników na Mainichi Film Awards . To by wielki hit kinowy i trzyma rekord biletowej Japonii do swoich domowych filmów, dopóki nie zosta przekroczony przez Hayao Miyazaki s Ksiniczka Mononoke w 1997 roku.

Oryginalna elektroniczna cieka dwikowa zostaa stworzona przez greckiego kompozytora Vangelisa , który niedawno napisa muzyk do Chariots of Fire i Blade Runner . cieka dwikowa jest dostpna na caym wiecie na CD-audio jako Antarktyda .

Wtek

W lutym 1958 r. druga wyprawa cross-zimowa japoskiego zespou geodezyjnego Antarktyki jedzie na lodoamaczu Sya, aby zastpi 11-osobow pierwsz wypraw cross-zimow. Pierwsza wyprawa krzyowo-zimowa wycofuje si helikopterem, pozostawiajc 15 sachaliskich husky przykutych acuchem w bazie Showa na nastpn ekspedycj.

Ze wzgldu na ekstremalne warunki pogodowe Sya nie moe zbliy si wystarczajco do bazy i postanawia nie kontynuowa przekazania, pozostawiajc baz bezobsugow. Zespó martwi si o psy, poniewa pogoda jest bardzo zimna i zosta tylko tydzie jedzenia dla psów. Chc ich uratowa, ale ostatecznie nie s w stanie, z powodu braku paliwa i wody pitnej.

Osiem z pitnastu psów zaprzgowych wyrwao si z acuchów (Riki, Anko, Shiro, Jakku, Deri, Kuma, Taro i Jiro), podczas gdy pozostaych siedmiu goduje. Podczas omiu podróy przez zamarznite pustkowia zmuszeni s przetrwa, polujc na pingwiny i foki na lodowych pókach, a nawet jedzc focze ekskrementy. W miar upywu miesicy wikszo umiera lub znika. Riki zostaje miertelnie ranny przez orka, gdy próbuje chroni Taro i Jiro. Anko i Deri wpadaj przez lód i ton w lodowatej wodzie. Shiro spada z klifu na mier, a Jakku i Kuma znikaj w dziczy.

Jedenacie miesicy póniej, 14 stycznia 1959 roku, Kitagawa, jeden z przewodników psów z pierwszej wyprawy, powraca z Trzeci Wypraw Krzyowo-Zimow, chcc pochowa swoje ukochane psy. Wraz z dwoma przewodnikami psów, Ushiod i Ochi, odzyskuje zamroone zwoki siedmiu przykutych do acuchów psów, ale ze zdziwieniem odkrywa, e osiem innych wyrwao si na wolno. Ku zaskoczeniu wszystkich, w bazie witaj ich serdecznie bracia Taro i Jiro, którzy urodzili si na Antarktydzie.

Wci nie wiadomo, jak i dlaczego przeyy, poniewa przecitny husky moe y w takich warunkach tylko okoo miesica. W filmie reyser wykorzysta dostpne dane, a take wyobrani, aby zrekonstruowa, jak psy zmagay si z ywioami i przeyy.

Rzuca

Produkcja

Film powsta ponad trzy lata. Zosta nakrcony na pónocnym kracu Hokkaid . Psy w filmie zostay spodzone przez Kum, Sachaliczyka z Furen i urodziy si w Wakkanai na Hokkaid , niektóre nagrania zostay nakrcone na Antarktydzie latem 1982 roku przy uyciu psich druyn ze Scott Base (Nowa Zelandia).

Film mia podobno budet 40 milionów dolarów.

Wydanie i odbiór

Antarktyda zostaa zgoszona do 34. Midzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie . Zosta wydany w Japonii w 1983 roku, a we Francji w 1985 roku. Od 2007 roku film jest dostpny na DVD w Japonii (japoskie napisy) i Hong Kongu (chiskie i angielskie napisy).

Na krótko popularna staa si równie rasa psów. Pojawiy si jednak obawy, e psy biorce udzia w krceniu mogy zosta poddane ekstremalnym warunkom, aby uzyska stopie realizmu. American Humane wstrzymao swoje owiadczenie adne zwierzta nie zostay skrzywdzone, oceniajc film jako Nie do przyjcia ze wzgldu na to, co uwaa za celowe okruciestwo na planie. Reyser odpowiedzia, e emocje okazywane przez psy podczas filmu zostay skrupulatnie uchwycone, a nastpnie zmontowane w odpowiednich czciach. W celu odtworzenia scen mierci psy zostay dokadnie znieczulone. Czci, w których psy utony lub upady, zostay zrobione w studiu i oznaczone niebieskim ekranem z rzeczywistym miejscem filmowania. Krew na psach bya sztuczna. Pozostao niejasne, czy symulowano równie mier zwierzt drapienych (ptaka morskiego i foki).

Kasa biletowa

Film sta si wielkim hitem w Japonii, stajc si numerem jeden japoskiego filmu na krajowym rynku w 1983 roku, zarabiajc 5,9 miliarda jenów w przychodach z dystrybucji. W 2011 roku film zarobi czne przychody ze sprzeday biletów w wysokoci 11 miliardów jenów ( 138 milionów dolarów ) ze  sprzeday 12 milionów biletów w Japonii.

We Francji film sprzeda 543 470 biletów w kasie, co czyni go 77. najlepiej zarabiajcym filmem 1985 roku. Przy redniej cenie biletu wynoszcej 30 franków francuskich (3 USD) w 1985 roku film zarobi okoo 16,3 miliona franków ( 1,63 miliona USD). ) we Francji. Szacuje si, e wiatowa kasa brutto filmu wynosi okoo 139,6 miliona dolarów .

Adaptacje

W 2006 roku, Antarktyda " fabua s zosta przystosowany do amerykaskiego remake'u filmu Eight Below , który jest powicony pamici reysera Koreyoshi Kurahara. Japoski serial telewizyjny z 2011 r. zatytuowany Nankyoku Tairiku koncentruje si na pierwszej japoskiej wyprawie na Antarktyd w 1958 r. Zawiera równie zastrzeenie American Humane No Animals Were Harmed.

Album z oryginaln nut

Oryginalna cieka dwikowa do Antarktydy zostaa skomponowana, zaaranowana, wyprodukowana i wykonana przez greckiego artyst Vangelisa . Zosta nagrany w Nemo Studios Vangelisa w Londynie przez inyniera dwiku Raine Shine. Album zosta wydany na caym wiecie (w tym w Japonii) jako Antarktyda .

Los Taro i Jiro

Modszy brat Jiro zmar w wieku czterech lat podczas pitej ekspedycji w lipcu 1960 roku. Jego ciao zostao przerobione na okaz i umieszczone razem w Narodowym Muzeum Przyrody i Nauki w Ueno w Tokio. Starszy brat, Taro, powróci na Uniwersytet Hokkaido na emerytur i zmar w wieku 15 lat w 1970 roku. Jego ciao zostao równie przerobione na okaz na Uniwersytecie Hokkaido.

Zobacz te

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Arkadiusz Gajewski

Artykuł o Antarktyda (1983 film) jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Karina Chmielewski

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Antarktyda (1983 film), jest to bardzo dobra opcja.

Anna Kwiatkowski

To dobry artykuł dotyczący Antarktyda (1983 film). Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Christopher Markowski

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Antarktyda (1983 film).