Ante BabajaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Ante Babaja, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Ante Babaja, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Ante Babaja, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Ante Babaja, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Ante Babaja, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Ante Babaja. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Ante Babaja
Urodzi si ( 1927.10.06 )6 padziernika 1927
Zmar 14 stycznia 2010 (2010-01-14)(w wieku 82)
Zawód Reyser filmowy, scenarzysta
lata aktywnoci 1949-2010

Ante Babaja (6 padziernika 1927 14 stycznia 2010) by znanym chorwackim reyserem i scenarzyst .

Babaja ukoczy szko redni w Zagrzebiu, po czym rozpocz studia na Uniwersytecie w Zagrzebiu, gdzie studiowa prawo i ekonomi. Zacz pracowa w brany filmowej w 1949 roku, a jego pierwsz prac by asystent reysera Kreimira Golika przy krceniu filmu fabularnego Golika z 1950 roku Blue 9 ( Plavi 9 ). Debiutem reyserskim Babaji by krótkometraowy dokument Jedan dan u Rijeci z 1955 roku . Uda si sfilmowa kilka filmów krótkometraowych przed reyserski to pierwszy film fabularny króla Nowe szaty ( Carevo novo ruho ) w 1961 roku, a adaptacj Hans Christian Andersen s krótkich opowieci .

W poowie lat 60. Babaja zrealizowa kilka eksperymentalnych filmów dokumentalnych, zanim nakrci Brzoza ( Breza , 1967), jego najbardziej znany film, który dzi uwaany jest za jeden z klasyków kina chorwackiego. W kolejnych dziesicioleciach Babaja zaj si reyseri filmów dokumentalnych i nakrci tylko kilka filmów fabularnych. Niemniej jednak filmy takie jak Zoto, Kadzido i Mirra ( Mirisi, zlato i tamjan , 1971) oraz Zagubiona ojczyzna ( Izgubljeni zaviaj , 1980) równie spotkay si z duym uznaniem krytyki.

By take wieloletnim profesorem Akademii Sztuk Dramatycznych w Zagrzebiu, aw 1988 otrzyma nagrod Vladimira Nazora za caoksztat twórczoci.

Filmografia

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Teresa Maciejewski

To dobry artykuł dotyczący Ante Babaja. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Weronika Leszczyński

W tym poście o Ante Babaja dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

Dominik Kalinowski

Świetny post o Ante Babaja.